هوای مازندران در دو روز آینده خنک باقی می ماند

هوای مازندران در دو روز آینده خنک باقی می ماند

به گزارش شمال برگ هواشناسی مازندران پیش بینی نمود که با شمالی شدن جریان هوا از امروز تا شنبه هفته آینده، از شدت گرمای این استان به صورت میانگین بین چهار تا پنج درجه کاسته شود و مردم شاهد خنک تر شدن هوا در خلال این مدت باشند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایرنا، طبق پیش بینی هواشناسی، از امروز تا شنبه هفته آینده علاوه بر شرجی بودن هوا و وزش باد، شاهد ابرناکی آسمان مازندران خواهیم بود و در ساعت بعدازظهر هم با افزایش ابر، رگبا و رعد و برق پراکنده و وزش باد ارتفاعات این استان را تحت تأثیر قرار می دهد.
طبق پیشبینی هواشناسی مازندران، با تقویت جریانات شمالی، دمای هوا طی امروز و فردا در مقایسه با روز گذشته در مناطق ساحلی و جلگه ای بین دو تا چهار و در مناطق ییلاقی هم بین سه تا پنج درجه خنک تر می شود.
مطابق جدول پیشبینی پنج روزه هواشناسی مازندران، خنک تر شدن هوا در مناطق مرکزی و شرقی مازندران محسوس تر از سایر نقاط است و بیشترین میزان کاهش دما هم در خلال این مدت در ارتباط با گلوگاه است. دمای هوای این منطقه از ۳۲ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز گذشته با چهار درجه کاهش در روز جمعه به ۲۸ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.
مناطق ییلاقی هم همانند شهرهای ساحلی و جلگ های مازندران طی دو روز آینده شاهد خنک تر شدن دمای هوا خواهند بود و بیشترین میزان کاهش دما هم در خلال این مدت در ارتباط با سیاه بیشه است. دمای هوای این منطقه از ۳۰ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز چهارشنبه، با پنج درجه کاهش در روز جمعه به ۲۵ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد. دمای هوای بلده و رینه هم با چهار درجه کاهش، فردا جمعه به صورت میانگین بین ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتی گراد بالای صفر پیشبینی می شود.
داده های آماری از ایستگاه های هواشناسی مازندران نشان داده است که ساری با ۳۲.۵ و آلاشت با ۲۴ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین مناطق استان در خلال ۲۴ ساعت گذشته بودند.
دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران هم امروز در گرم ترین ساعت به ۲۹ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته سه درجه کاهش نشان داده است.
هواشناسی، شرایط جوی مازندران برپایه تحلیل و بررسی آخرین نقشه های پیـش یابی هواشناسـی را از امروز پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده را صاف تا قسمتی ابری، در دامنه ها و غرب استان گاهی با افزایش ابر، وزش باد و احتمال رگبار پراکنده با بیشینه دما در مناطق غربی بین ۲۶ تا ۲۹ درجه و در مناطق مرکزی و شرقی هم بین ۲۹ تا ۳۲ درجه سلسیوس پیشبینی کرده است.
با افزایش ناپایداری جوی بخصوص از بعدازظهر روز دوشنبه تا سه شنبه هفته آینده شاهد کاهش تدریجی دما، وزش باد و بارش پراکنده باران در سطح استان خواهیم بود و بیشینه دمای استان هم در خلال این مدت بین ۲۳ تا ۲۷ درجه سلسیوس پیشبینی شده است.
هواشناسی، شرایط جوی مازندران در روز چهارشنبه هفته آینده را صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما با بیشینه دما در مناطق غربی بین ۲۶ تا ۲۹ درجه و در مناطق مرکزی و شرقی هم بین ۲۹ تا ۳۳ درجه سلسیوس پیشبینی کرده است.
دریای خزر هم طی امروز و فردا با موج کوتاه و باد ملایم همراه و برای فعالیتهایی دریایی هم مناسب می باشد.


منبع:

1401/03/27
17:51:00
5.0 / 5
193
تگهای خبر: دریا , ساحل , ساری , شمال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳