شمالبرگ ShomalBarg.ir

دمای هوای مازندران تا ۲۲ درجه کاهش پیدا می کند

دمای هوای مازندران تا ۲۲ درجه کاهش پیدا می کند

شمال برگ: هواشناسی مازندران با اشاره به ورود جریانات شمالی از اواخر امشب، پیش بینی نمود که با فعال شدن این سامانه ناپایدار جوی، دمای هوا ی استان تا 22 درجه کاهش یاید.


به گزارش شمال برگ به نقل از خبرگزاری ایرنا، هواشناسی مازندران ضمن اشاره به فعال شدن این سامانه ناپایدار جوی، پیش بینی نمود از روز سه شنبه تا آخر روز پنجشنبه هفته جاری شاهد کاهش تدریجی دمای هوا در مناطق مختلف خواهیم بود و بیشترین میزان کاهش دما هم در روز پنجشنبه اتفاق خواهد افتاد بگونه ای که در مناطق ساحلی و جلگه ای دمای هوا بین ۱۱ تا ۱۷ و در مناطق ییلاقی هم بین ۱۴ تا ۲۲ درجه کاهش خواهد یافت.
بیشترین میزان کاهش دما در روز پنجشنبه در مناطق ساحلی و جلگه ای، در ارتباط با شهرهای بهشهر، نکا، گلوگاه و میاندرود است. دمای هوای این مناطق از ۳۴ تا ۳۵ درجه بالای صفر در روز جاری، با ۱۷ درجه کاهش در روز پنجشنبه به ۱۸ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد و بعد از آن هم بیشترین میزنا کاهش دما در ارتباط با شهرهای ساری، قائمشهر و جویبار است. دمای هوای این مناطق از ۳۵ درجه بالای صفر در روز جاری، با 16 درجه کاهش در روز پنجشنبه به ۱۹ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.
در مناطق ییلاقی و کوهستانی هم بیشترین میزان کاهش دما در ارتباط با کیاسر است. دمای هوای این منطقه از ۳۴ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز جاری، با ۲۲ درجه کاهش در روز پنجشنبه به ۱۲ درجه بالای صفر می رسد و بعد از آن هم بیشترین میزان کاهش دما در کجور خواهد بود، دمای هوای این منطقه از ۳۱ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز جاری با ۲۱ درجه کاهش در روز پنجشنبه به ۱۰ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد. دمای هوای آلاشت هم در خلال این مدت ۲۰، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیاه بیشه هم ۱۸ درجه کاسته می شود.
طبق پیشبینی هواشناسی، با خروج این سامانه از اواخر وقت روز پنجشنبه، شاهد افزایش تدریجی دمای هوا در مازندران خواهیم بود و این افزایش دما در مناطق ساحلی و جلگه ای بین سه تا پنج و در مناطق ییلاقی هم بین سه تا ۶ درجه خواهد بود.
هواشناسی شرایط جوی امروز مازندران را برپایه تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش محسوس دما و وزش باد گرم و شامگاه دوشنبه تا اوایل صبح روز سه شنبه را هم با وزش باد شدید موقتی، افزایش ابر و بخصوص در نیمه غربی استان با رگبار و رعد و برق پراکنده پیشبینی کرده است.
در روز سه شنبه آسمان مازندران صاف تا نیمه ابری همراه با کاهش شدت گرما، از شب ابری با احتمال رگبار پراکنده باران و وزش باد و در روز چهارشنبه هم نیمه ابری تا ابری همراه با کاهش دما، بارش پراکنده باران و از شب با بارندگی و وزش باد پیشبینی شده است.
هواشناسی، شرایط جوی مازندران در روز پنج‏شنبه را ابری و خنک، در ارتفاعات مه آلود با بارندگی و وزش باد و در روز جمعه را هم صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دما و گاهی با افزایش ابر اعلام نموده است.
داده های آماری از ایستگاه های هواشناسی مازندران نشان داده است که ساری با ۲۸.۲ و آلاشت با ۲۰ درجه بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین مناطق مازندران در خلال ۲۴ ساعت گذشته بودند.
دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران هم امروز در گرم ترین ساعت به ۳۵ درجه بالای صفر می رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته حدود هشت درجه افزایش نشان داده است.
دریای خزر امروز موج کوتاه دارد اما از امشب بتدریج طوفانی می شود.


منبع:

1401/03/02
22:24:07
5.0 / 5
600
تگهای خبر: دریا , ساحل , ساری , شمال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg