مدیركل آموزش و پرورش گیلان عنوان كرد

ضرورت آغاز آموزش حضوری دانش آموزان

ضرورت آغاز آموزش حضوری دانش آموزان

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرکل آموزش و پرورش گیلان اظهار داشت: از امروز همه دانش آموزان باید رجوع حضوری به مدارس داشته باشند و آموزش های حضوری را دیگر به صورت مجازی دریافت نخواهند کرد.


محمد رحمتی، با اشاره به اینکه از آغاز مهر آموزش حضوری دانش آموزان را به تدریج آغاز کردیم، اظهار داشت: از آذر در همه مقاطع تحصیلی ما آموزش حضوری جریان دارد و با حمایت اولیا و تلاش همکاران آموزش و پرورش و اهتمام دانش آموزان موفق به برگزاری حضوری امتحانات داخلی و نهایی تا آخر دی شدیم.
وی ضمن اشاره به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در برگزاری امتحانات به صورت حضوری، اضافه کرد: ستاد ملی کرونا بر توسعه آموزش حضوری تاکید دارد و بنابراین تداوم و استمرار آموزش حضوری را از آغاز بهمن آغاز کردیم.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، با اشاره به اینکه از آذر آموزش ترکیبی شامل حضوری و مجازی در همه مقاطع تحصیلی ادامه داشت، بیان نمود: برخی دروس حضوری و برخی مجازی آموزش داده می شود و دانش آموزان برپایه تقسیم بندی ساعت، روزهای مشخص هفته در مدرسه آموزش حضوری دریافت می کنند.
رحمتی افزود: پیش از امتحانات حضوری دی، همه دانش آموزان به مدرسه رجوع نمی کردند، چونکه اولیا نگرانی بیماری داشتند، اما از امروز همه دانش آموزان باید رجوع حضوری به مدارس داشته باشند و در ایام مشخص آموزش های حضوری را دریافت نمایند و دیگر آموزش های حضوری به صورت مجازی عرضه نمی گردد.
وی با اشاره به اینکه برای رفع نگرانی اولیا همه تلاش خودمان را می کنیم، متذکر شد: رعایت فاصله گذاری حداقل یک و نیم متر دانش آموزان از هم رعایت می شود و همه کلاس ها دارای تهویه هستند. البته تعداد دانش آموزان در هر کلاس کم بوده و کشکل خاصی ایجاد نمی شود.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در گفت وگوی خبری ضمن اشاره به اهمیت آموزش برای پایه اول و دوم مقطع ابتدایی، تصریح کرد: اگر درست آموختن در این پایه ها اتفاق نیفتد در آینده جبران ناپذیر خواهد بود.
وی از اولیا خواست به مدارس اعتماد کنند و خودشان نخستین ناظر رعایت پروتکل های بهداشتی باشند و خاطرنشان کرد: اگر اولیا ایرادی را مشاهده نمودند دانشگاه علوم پزشکی را آگاه کنند تا در کوتاه ترین زمان آن ایراد برطرف شود. البته بازگشایی مدارس برپایه چک لیست های ستاد کرونا بوده و تیم های مشترک نظارتی و بازرسی همواره این موارد را بررسی می کنند.
رحمتی اظهار نمود: هم اکنون شاهد رعایت بیشتر از ۹۵ درصدی پروتکل های بهداشتی در مدارس هستیم.
منبع:

1400/11/03
23:55:59
5.0 / 5
303
تگهای خبر: آموزش , دریا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵