آخرین وضعیت مازندران در اولین روز بهمن ماه

آخرین وضعیت مازندران در اولین روز بهمن ماه

مازندران وزش باد شدید، باران، برف و کولاک و کاهش محسوس دما که اثرات سامانه سرد بارشی اخیر بود اولین روز بهمن ماه ارتفاعات مناطق مختلف مازندران را سفیدپوش کرد و سبب انسداد برخی محورهای استان شد.خسارات حداقلی در غرب استان

در شهرستان های غربی بارش باران و برف در آخرین شب دیماه ۱۴۰۰ همراه با وزش باد شدید بود که به قول فرماندار رامسر، غیر از چند محور فرعی روستایی در مناطق ییلاقی سایر مسیرهای اصلی باز هستند و خساراتی گزارش نشد.

محمد آزاد در گفت و گو با ایسنا ارتفاع برف در مناطق ییلاقی را حدود یک متر گزارش کرد و اظهار داشت: سه محور اصلی کوهستانی رامسر شامل جواهرده، جنت رودبار و اشکور با عنایت به پیشبینی های قبلی و استقرار ماشین آلات راهداری و اقدام بموقع، باز و تردد در آنها جریان دارد.

در تنکابن هم فرماندار ضمن اشاره به باز بودن تمامی مسیرهای فرعی و کوهستانی بالادست از خسارت باد در بخش خرم آباد این شهرستان اطلاع داد و اضافه کرد: یک ساختمان ۲ طبقه درحال ساخت، فروریخت که سبب صدمه به ویلای مجاور و تخریب بخشی از آن شد که خوشبختانه خسارات جانی نداشت.

سیدامیرحسینی جو در گفت و گو با ایسنا از باز بودن محور دوهزار و سه هزار اطلاع داد و اظهار داشت: بخشی از بالادست محور سه هزار بخش کوهستان، مسیر مسدود بوده که راهداری در حال بازگشایی مسیر است و به لحاظ عبور مرور مشکل خاصی گزارش نشده است.

مجید قبادیان، سرپرست فرمانداری شهرستان عباس آباد هم در گفت و گو با ایسنا از باز بودن مسیر کلاردشت و سایر محورهای این شهرستان اطلاع داد و اظهار نمود: تنها صدمه وارده در اثر وزش باد شدید روز گذشته به برخی گلخانه داران وارد آمد که سبب تخریب بخشی از گلخانه های با پوشش پلاستیکی در منطقه شد.

وضعیت نور و بابل

ایمان علیزاده بخشدار بلده در گفتگو با ایسنا از بارش های برف در بلده به ارتفاع حداقل ۱۰ سانتی متر اطلاع داد و اظهار داشت: دمای بامداد امروز در بلده ۱۶ درجه زیر صفر بود اما مسیر دوآب به بلده و شهر بلده باز است و تردد در آن جریان دارد.

بخشدار بلده تصریح کرد: گردنه لاوش به علت حجم بسیار زیاد برف مسدود است که تا پیش از ظهر باز شد و عملیات برای بازگشایی مسیرهای روستایی اطراف آن ادامه دارد.

قربانعلی ولیزاده، فرماندار بابل هم از رفع انسداد مسیرهای بالادست بابل اطلاع داد و در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: تنها در منطقه بالادست قطعی برق و مسدود شدن راه گزارش شد که با حضور عوامل اداره برق و راهداری و کمک دهیاران و شوراها این مشکل حل شده است.
فرماندار بابل ضمن اشاره به این که با وزش باد و باران در بابل خسارتی از جانب بخشداران و دهیاران تا این لحظه گزارش نشده است اظهار داشت: خوشبختانه گزارشی ناشی از خسارت مالی، ساختمانی و اماکن عمومی نداشتیم.برقراری تردد در محورهای چالوس، هراز و سوادکوه

رضا علیخانی، معاون عمرانی استاندار مازندران در حاشیه بازدید از محور مواصلاتی سوادکوه در مورد آخرین وضعیت راه های استان، اظهار نمود: کلیه دستگاههای در رابطه با مدیریت بحران استان شامل پلیس راه، راهداری و حمل و نقل، هلال احمر، اورژانس، هواشناسی و مدیریت بحران به صورت مدیریت واحد و منسجم و یکپارچه درحال انجام خدمت و وظیفه بوده و ماشین آلات به تعداد کافی و نیروی انسانی پرکار در اقصی نقاط استان بخصوص در محورهای مواصلاتی مستقر هستند.

علیخانی با اشاره به اینکه در صورت مشاهده یا وجود کمبود از بخش های عمومی و بسیج امکانات مردمی و ملی و نهادهای مرتبط، بهره گرفته می شود اظهار داشت: در بخش مقابله با بحران آمادگی کامل وجود دارد و در کمترین زمان، تیم ها آماده عرضه خدمات هستند که الان با تلاش تمامی بخش ها، در محور چالوس، هراز و سوادکوه، تردد در حال انجام می باشد و محورها بازگشایی شده اند.

وی افزود: در محور کیاسر به ساری به علت حجم فراوان بارش و احتمال ریزش کوه، این مسیر الان مسدود است اما در اسرع وقت این محور هم بازگشایی و تردد به صورت عادی صورت خواهد گرفت.
منبع:

1400/11/02
15:57:08
5.0 / 5
261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳