نماینده مردم لاهیجان و سیاهكل در مجلس:

شهرک های صنعتی گیلان قبرستان ماشین آلات شده است

شهرک های صنعتی گیلان قبرستان ماشین آلات شده است

از گیلان نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس اظهار داشت: استان گیلان زمانی در حوزه صنعتی اول بوده که با مطرح کردن این استان بعنوان قطب گردشگری و کشاورزی، صنعت استان ۱۲ سال محروم ماند و از بین رفت، به صورتی که شهرک های صنعتی گیلان تبدیل به قبرستان ماشین آلات شده است.


مهرداد گودرزوند چگینی عصر امروز در شورای برنامه ریزی استان گیلان که با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برگزار شد، با اشاره به اینکه مدیریت پسماند مهم ترین مساله برای استان است، اظهار نمود: انتظار داریم با عنایت به وضعیت وخیم گیلان در این عرصه مورد توجه قرار گیرد و نه تنها در بودجه ۱۴۰۱ بلکه در بودجه سالهای آینده هم به گیلان توجه بیشتری شود.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان ضمن اشاره به پروژه های نیمه تمام استان، اضافه کرد: در بخش هایی نظیر بیمارستان ها، راه ها، سدها و تصفیه فاضلاب پروژه های نیمه تمام وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.
رسول فرخی، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه ضمن قدردانی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و تلفیق ۱۴۰۱ از پروژه های مهم گیلان، اظهار داشت: مردم گیلان به اندازه جذابیت خدادادی منطقه، زندگی نمی کنند و مشکلات و نقصها آن مغفول مانده است.
وی ادامه داد: استان گیلان زمانی در حوزه صنعتی اول بوده که با مطرح کردن این استان بعنوان قطب گردشگری و کشاورزی، صنعت استان ۱۲ سال محروم ماند و از بین رفت، به صورتی که شهرک های صنعتی گیلان تبدیل به قبرستان ماشین آلات شده است. همینطور متاسفانه تجهیز اراضی هم در حوزه کشاورزی آنطور که باید انجام نشد.
فرخی اظهار داشت: فاضلاب لاهیجان و سیاهکل، جاده سراوان – سنگر، جاده بام سبز به دریا، پل میدان گیل لاهیجان، جاده بازکیاگوراب به سیاهکل و شهرک صنعتی لاهیجان از پروژه های مغفول مانده در حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل است که نیازمند توجه می باشد.
حسن محمدیاری، نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه ضمن اشاره به محرومیت های استان گیلان، اظهار نمود: کنارگذر تالش با ۱۲ سال از آغاز کار و پیشرفت پنج درصدی، پل اسالم به علت عدم تخصیص ها، سد لاستیکی تالش و ماسال، کارخانه کمپوست تالش و سد شفارود به علت کمبود اعتبارات و اختلاف بین کارفرما و پیمانکار همچنان ناتمام و متوقف مانده و کارگران این سد ۹ ماه حقوق دریافت نکرده اند.
در ادامه ابراهیم نجفی، نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر هم اظهار نمود: شهر آستانه به علت بارگاه آقا سید جلال الدین اشرف به قم گیلان معروف است بنابراین میطلبد شهر آستانه به چهار شهر مذهبی کشور ملحق شود تا اوراق و منابع مالی به آن پرداخت گردد.
سیدعلی آقازاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه ضمن اشاره به جغرافیای خاص گیلان، اظهار نمود: هر جای استان را بنگرید با یک نقطه استراتژیک مواجهه می شویم و نقش کوه، دشت و دریا در این استان بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی ضمن اشاره به قرار گرفتن میز اوراسیا در گیلان و سهم بالای استان در ترانزیت، اظهار داشت: لازم است شبکه ریلی کشور از رشت به کاسپین متصل شود.
وی با بیان یانکه بخش عمده ای از منابع غذایی کشور در گیلان تأمین می شود، اضافه کرد: علاوه بر منابع غذایی در استان، محیط زیست گیلان هم درحال انقراض بوده و این یک فاجعه است.
احمد دنیا مالی، نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلانی هم در این جلسه ضمن اشاره به غفلت از خزر، اظهار داشت: نظام سلطه هیچ تسلطی بر خزر ندارد و میتوان از این فرصت در جهت توسعه تجارت و ورود ارز بیشتر بهره گرفت. این محور بسیار مهم بوده در صورتی که توجه کشور تنها به محور جنوب معطوف شده است.
جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه ضمن اشاره به متاثر شدن اعضای کمیسیون در بازدید از سراوان، اظهار نمود: اهمیت پسماند و فاضلاب رشت کمتر از اهواز و خوزستان نیست، در این سفر انتظار داریم مشکل پسماند و تصفیه خانه حل شود. اعضای کمیسیون پیش از حضور تصور می کردند گیلان از وضعیت خوبی برخوردار است، راه آهن یکی از پروژه هایی است که انتظار داریم در بودجه ۱۴۰۱ از اعتبار ویژه ای برخوردار باشد.1400/10/24
12:17:52
5.0 / 5
304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱