استاندار گیلان:

در دوران پساکرونا به نشاط نیاز داریم

در دوران پساکرونا به نشاط نیاز داریم

به گزارش شمال برگ از گیلان استاندار گیلان، بیان نمود: در دوران پساکرونا به نشاط نیاز داریم و باید نسبت به فرهنگ و اجتماع نگرش مثبت پیدا نماییم و بنابراین حق مردم گیلان است که چنین تالاری داشته باشند.


اسدالله عباسی در حاشیه بازدید از تالار مرکزی رشت، بازگشایی و بهره برداری از این تالار را خواسته اهالی فرهنگ و هنر استان دانست و اظهار نمود: در آغازین روزهای کاری خودم قول حل و فصل مشکلات تالار مرکزی رشت را به هنرمندان و مردم فرهنگ دوست گیلان دادم.
وی ضمن اشاره به راه اندازی تالار مرکزی رشت از سال ۸۶ و افتتاح ناقص آن در سال ۹۷، اضافه کرد: متاسفانه طی دو سال قبل این مجموعه فرهنگی و هنری بلاتکلیف و درس به روی هنرمندان بسته بود بنابراین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را موظف به پیگیری وضعیت تالار کردم.
استاندار گیلان، با اشاره به اینکه بزودی شاهد بهره برداری قانونی از تالار مرکزی رشت خواهیم بود، خاطرنشان کرد: مدیریت تالار با همکاری دستگاه های در رابطه با حوزه فرهنگ و هنر زمینه بهره برداری کامل از این فضای عالی و مناسب را فراهم خواهد نمود.
عباسی، تالار مرکزی رشت را فرصتی برای روحیه بخشی به دوست داران هنر و موسیقی و تئاتر و سینما دانست و بیان نمود: در دوران پساکرونا به نشاط نیاز داریم و باید نسبت به فرهنگ و اجتماع نگرش مثبت پیدا نماییم و بنابراین حق مردم گیلان است که چنین تالاری داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه بهره برداری کامل از تالار مرکزی رشت در آینده نزدیک رقم می خورد، خاطرنان کرد: امیدواریم شاهد حضور کودکان و نوجوانان و جوانان و حتی بزرگسالان در کنار هنرمندان و اهالی فرهنگ در این فضا باشیم.
استاندار گیلان، از برآورد هزینه های بازگشایی تالار و اعلام به هیئت دولت در مسافرت استانی اطلاع داد و خاطرنشان کرد: نقصها تالار مرکزی رشت اساسی نبوده و بزودی در معرض استفاده عموم مردم قرار خواهد گرفت.
منبع:

1400/10/19
20:17:15
5.0 / 5
316
تگهای خبر: رشت , زمین , گیلان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱