شمالبرگ ShomalBarg.ir

چند درصد گیلانی ها دز سوم را تزریق کردند؟

چند درصد گیلانی ها دز سوم را تزریق کردند؟

از گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از راه اندازی مراکز واکسیناسیون دو شیفته در استان آگاهی داد و تصریح کرد: تا حالا حدود 16 درصدی گیلانی های واجد شرایط در نوبت سوم واکسن زدند.


دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، از بستری شدن ۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان گیلان طی روز گذشته آگاهی داد و اظهار نمود: هم اکنون ۱۵۷ بیمار کرونائی بستری داریم و حال ۳۲ نفر بد است.
وی با اعلان اینکه تا حالا موردی از مبتلاشدن به سویه امیکرون در گیلان دیده نشده است، اضافه کرد: باتوجه به ماهیت ویروس کرونا و قدرت سرایت بسیار بالای سویه جدید؛ همین طور شناسایی موارد مبتلاشدن در استان های همجوار، شیوع در گیلان دور از انتظار نیست.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از مردم خواست بیش از پیش موازین بهداشتی را رعایت نمایند و اظهار داشت: اسفاده از ماسک و خودداری از عادی انگاری بیماری لازم است.
مهرابیان از فعال شدن ۴۵۰ مرکز واکسیناسیون در سطح استان آگاهی داد و اشاره کرد: از هفته آتی برخی از مراکز واکسیناسیون گیلان را دو شیفته خواهیم کرد. همین طور مراکز تجمیعی استان افزایش می یابد.
وی از تمامی افراد واجد شرایط خصوصاً افراد بالای ۴۰ سال درخواست نمود هرچه سریع تر دز دوم و سوم واکسن خودرا تزریق کنند و تصریح کرد: تا حالا حدود ۱۶ درصدی گیلانی های واجد شرایط در نوبت سوم واکسن زدند.1400/10/17
14:43:19
5.0 / 5
379
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg