شمالبرگ ShomalBarg.ir
امام جمعه رودسر:

حماسه ۹ دی حرکت امت در راه ولایت بود

حماسه ۹ دی حرکت امت در راه ولایت بود

به گزارش شمال برگ از گیلان امام جمعه رودسر، حرکت ملت در راه ولایت و ماندن حاکمیت در مدار ولایت را بیمه کننده انقلاب دانست و افزود: ما از شهدا خصوصاً سردار دلها حاج قاسم سلیمانی یاد گرفتیم هر کجا انقلاب به خطر افتاد، باید به صحنه بیاییم تا انقلاب بیمه شود و در حماسه 9 دی چنین شد.


حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی در گفت وگو با ایسنا، یوم الله ۹ دی را تجلی بصیرت یک امت دانست و اظهار نمود: آنچه که از تاریخ صدر اسلام و زندگانی پر فراز و نشیب امیرالمومنین علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) یاد گرفتیم این است که اگر امت، مردمانی بی بصیرت باشند، خطر جامعه اسلامی را به شدت تهدید می کند.
وی ادامه داد: اگر مردم آگاه نباشند و بصیرت نداشته باشند و از فهم عمیق سیاسی برخوردار نباشد، دشمن به آسانی در افکار آنان نفوذ خواهدنمود و در جریان فتنه ۸۸ همین صورت گرفت و قسمتی از مردم ما ناخواسته وارد میدان همراهی با دشمن شدند.
امام جمعه رودسر، با اشاره به هتاکی فتنه گران در روز عاشورای سال ۸۸ و به آتش کشیدن پرچم عزای سیدالشهدا(ع)، عنوان کرد: مردم وقتی این بی حرمتی را دیدند بصیرت پیدا کردند و به میدان دفاع از ولایت آمدند و در مقابل فتنه گران ایستادند.
حجت الاسلام روحانی، مقام معظم رهبری را محور حاکمیت اسلامی که همان ولایت است دانست و اظهار داشت: دغدغه فاطمه زهرا(س) پس از رحلت پیامبر(ص) این بود که حاکمیت اسلامی از محور و مدار ولایت خارج نشود، برای اینکه اگر از ولایت پاسداری نماییم، هیچ خطری جامعه اسلامی را تهدید نمی کند.
وی با اعلان اینکه اگر مدار حاکمیت از ولایت بیرون رود دشمن نقشه های شوم خودرا پیاده می کند و اساسا انقلاب لطمه می بیند، اشاره کرد: ۹ دی را مانند عاشورا یک حماسه بدانیم و هیچ وقت این حماسه را فراموش نکنیم، برای اینکه پس از هشت ماه بر جنگ نرم دشمن و حمله بی امان فتنه گران پیروز شدیم و نباید دوباه اجازه دهیم فتنه گران پا به عرصه فتنه گری بگذارند.
امام جمعه رودسر، حرکت ملت در راه ولایت و ماندن حاکمیت در مدار ولایت را بیمه کننده انقلاب دانست و افزود: ما از شهدا خصوصاً سردار دلها حاج قاسم سلیمانی یاد گرفتیم هر کجا انقلاب به خطر افتاد، باید به صحنه بیاییم تا انقلاب بیمه شود و در حماسه ۹ دی چنین شد.
وی از مردم خواست وصیتنامه سیاسی - الهی شهید سلیمانی را مد نظر قرار دهند و اشاره کرد: حاج قاسم جمهوری اسلامی را حرم معرفی کرده و پس همه باید مدافع حرم انقلاب و جمهوری اسلامی باشیم.
منبع:

1400/10/09
17:40:58
5.0 / 5
294
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg