صادرات 2600 تنی کیوی از نوشهر به خارج از کشور

صادرات 2600 تنی کیوی از نوشهر به خارج از کشور

شمال برگ: مازندران مدیر جهاد کشاورزی نوشهر از صدور گواهی بهداشتی صادرات 2668 تن کیوی و 47 هزار و 292 اصله گل و گیاه زینتی از این شهرستان به خارج از کشور در آذرماه امسال آگاهی داد.جواد محمودی با اشاره به اهمیت واحد قرنطینه مستقر در بندر نوشهر، اظهار داشت: قرنطینه تضمین سلامت جامعه گیاهی و جانوری، اقلیم منطقه و امنیت غذایی کشور را به دنبال خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر اضافه کرد: آذرماه امسال توسط کارشناس قرنطینه گیاهی این مدیریت بعد از بازدید و صدور گواهی بهداشتی، ۴۷ هزار و ۲۹۲ اصله گل و گیاه زینتی و ۲۶۶۸ تن کیوی از این شهرستان به خارج از کشور صادر شد.

محمودی اشاره کرد: در بخش واردات نیز بعد از تست آزمایشگاهی، مجوز تخلیه ۱۰ هزار و ۸۴۳ تن جو دامی، ۳۷ هزار و ۴۵۱ تن ذرت دامی و ۷ هزار و ۵۰۳ مترمکعب چوب نراد صادر و از این بندر مرخص شد.

وی با اعلان اینکه گل و گیاه صادر شده یاس هلندی، درختچه های سوزنی، شمشاد رسمی، افرای سرخ، کامیلیا، سیکاس، پالم کاج سیاه و زرشک زینتی بود که به کشورهای آسیای میانه همچون ترکمنستان، قزاقستان، ارمنستان و گرجستان صادر شد، اضافه کرد: کیوی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، امارات و هندوستان صادر شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر گفت: صادرات کیوی و گل و گیاه از این شهرستان به خارج از کشور نسبت به زمان مشابه آذرماه سال قبل ۳۶ درصد افزایش داشت.

منبع:

1400/10/07
22:12:09
5.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵