شمالبرگ ShomalBarg.ir
سخنگوی علوم پزشكی گیلان عنوان كرد

پیشگیری 80 درصدی دوز سوم واکسن از سویه امیکرون

پیشگیری 80 درصدی دوز سوم واکسن از سویه امیکرون

به گزارش شمال برگ از گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با اعلان اینکه تزریق دوز سوم واکسن تا 80 درصد از مبتلاشدن به امیکرن پیشگیری خواهد کرد، اظهار داشت: در صورت ابتلای فرد شدت بیماری و میزان بستری در افرادی که دوز سوم را دریافت کرده اند به نحو شایان توجهی کاهش پیدا می کند.


دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، با اعلان اینکه قدرت سرایت اومیکرون بسیار بالاتر از سویه های قبلی همچون دلتاست، اظهار نمود: هرچه سطح پوشش واکسیناسیون و در نتیجه میزان ایمنی در جامعه افزایش پیدا کند، می توان به آینده ایمنی در مقابل جهش های جدید ویروس کرونا امیدوار بود.
وی هدف از تزریق دوز سوم واکسن کرونا را بهبود و افزایش ایمنی ناشی از تزریق دو دوز قبلی دانست و اضافه کرد: دوز سوم به محافظت طولانی مدت فرد کمک می کند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اعلان اینکه تزریق دوز سوم واکسن تا ۸۰ درصد از مبتلاشدن به امیکرن پیشگیری خواهد کرد، اظهار داشت: در صورت ابتلای فرد شدت بیماری و میزان بستری در افرادی که دوز سوم را دریافت کرده اند به نحو شایان توجهی کاهش پیدا می کند.
مهرابیان، از کلیه افراد بالای ۱۸ سال که حداقل سه ماه از تزریق نوبت دوم واکسن آنان گذشته خواست نسبت به تزریق دوز سوم اقدام نمایند و افزود: در کنار انجام واکسیناسیون توجه به دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک زمان حضور در اماکن عمومی و توجه به تهویه هوا و رعایت فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی و خودداری از عادی انگاری بیماری مورد تاکید است.
وی با اشاره به آمادگی ۴۰۰ مرکز واکسیناسیون سطح استان جهت تزریق دوز سوم، عنوان کرد: هیچ کمبودی در واکسن نداریم و کمبودهای موقتی در اسرع وقت جبران می شود.
سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با اعلان اینکه ۹۴ درصد جمعیت هدف استان نوبت اول و ۸۵.۴ درصد نوبت دوم واکسن خودرا دریافت نمودند، تصریح کرد: همین طور ۲۲۶ هزار نفر نوبت سوم را دریافت نمودند.
منبع:

1400/10/04
12:33:18
5.0 / 5
809
تگهای خبر: دریا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg