شمال برگ ShomalBarg.ir

اولین جشنواره  ملی ادبی کوثرانه در نوشهر

اولین جشنواره  ملی ادبی کوثرانه در نوشهر

مازندران دبیر اجرائی اولین جشنواره ملی ادبی از برگزاری اولین جشنواره  ملّی ادبی ˮکوثرانهˮ در نوشهر آگاهی داد.خدیجه سام دلیری کوثرانه در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه شعر سرودن و آفرینش ادبی در بیان فضائل، مناقب، میلاد و مصائب اولیای الهی، صورت تکامل یافته هنر برای سیر کلمات از تاریکی به سمت نور حقیقت است، اظهار نمود: شعر فاطمی، حیات بخش و عارفانه است و انسان را از تاریکی های جهل به روزنه های نور و نشاط می رساند و به ظلمت زدگان، راه رسیدن به نور را نشان می می دهد؛ راهی که در هر زمانی می توان به آن رسید.
وی ادامه داد: دبیر خانه جشنواره ادبی ملّی«کوثرانه» می خواهد در امتداد شناسایی استعدادهای برتر ادبیات در رده سنی دانش آموزان کشور(مقطع متوسطه‌ی اول و دوم)، از این نوجوانان دعوت کند تا توانمندی های ادبی و آیینی خودرا به نمایش بگذارند و با آثار باارزش و فاخر خود، اولین دفتر جشنواره را مزین کنند.
دبیر اجرائی اولین جشنواره ملی ادبی کوثرانه با اعلان اینکه موضوعات جشنواره سیره و شخصیت والای حضرت فاطمةالزهراء سلام علیها و گرامیداشت مقام مادراست، اشاره کرد: شرکت کنندگان جشنواره دانش آموزان سراسرکشور (مقطع متوسطه‌ی اول و دوم) هستند.
سام دلیری قالب های آثار جشنواره را تمام قالب های شعری(کلاسیک، نو، ترانه) قطعه ادبی نثر حداکثر۳۰۰کلمه)، شعر محلّی باگویش مازندرانی اعلام نمود.
وی اظهار داشت: آخرین مهلت ارسال آثار: ۳۰دی ماه وبرگزاری اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان ۷بهمن۱۴۰۰در شهرستان نوشهر است.
1400/09/24
16:39:34
5.0 / 5
409
تگهای خبر: شركت , مازندران , نور , نوشهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg