شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل منابع طبیعی گیلان خبر داد

واگذاری سند مالکیت ۸۰۰۰ هکتار از تالاب انزلی به سازمان جنگل ها

واگذاری سند مالکیت ۸۰۰۰ هکتار از تالاب انزلی به سازمان جنگل ها

از گیلان مدیرکل منابع طبیعی گیلان، با اعلان اینکه حدود 8000 هکتار از سطح تالاب انزلی در دو شهرستان رشت و صومعه سرا به سازمان جنگل ها واگذار شده است، اظهار داشت: سند مابقی اراضی در زمینه شهرستان بندرانزلی تا اختتام هفته صادر می شود.


میرحامد اختری در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به واگذاری تالاب انزلی به سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری، اظهار نمود: با بیان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، قسمتی از زمینهای تالاب بین المللی انزلی به سازمان جنگلها واگذار شده تا از این پس مسئولیت حفاظت از آن برعهده این دستگاه اجرائی باشد.
وی با اعلان اینکه حدود ۸۰۰۰ هکتار از سطح تالاب انزلی در دو شهرستان رشت و صومعه سرا به سازمان جنگل ها واگذار شده است، اظهار داشت: سند این اراضی به نمایندگی از دولت برای سازمان جنگل ها صادر شده و سند مابقی اراضی در زمینه شهرستان بندرانزلی تا اختتام هفته صادر می شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، با اشاره به ماده ۱۶ قانون بهسازی محیط زیست، اشاره کرد: بر طبق این قانون تالاب ها جزو مناطق چهارگانه حفاظت شده هستند و پس سازمان حفاظت محیط زیست قائم مقام سازمان جنگل ها در مدیریت و نگهداری و حفاظت از تالاب هاست.
اختری، اسناد مالکیت تالاب ها را متعلق به سازمان جنگل ها دانست و اظهار داشت: به استناد ماده ۱۱ قانون اراضی مستحدث و ساحلی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری نیز در زمینه حفاظت از تالاب ها مسئولیت دارد و مسئولیت سازمان حفاظت محیط زیست نافی مسئولیت مدیریت و نگهداری و حفاظت سازمان جنگل ها نیست.
وی افزود: هرگونه تخریب و تصرف و آتش سوزی در زمینه تالاب انزلی و مابقی تالاب ها با همکاری ادارات کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان پیگیری می شود.1400/09/23
11:51:07
5.0 / 5
613
تگهای خبر: حفاظ , رشت , زمین , ساحل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg