شمالبرگ ShomalBarg.ir

نفس کرونا به شماره می افتد؟

نفس کرونا به شماره می افتد؟

از گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اینکه روز گذشته ۳۹ بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم، اظهار داشت: باآنکه نفس های کرونا درحال به شماره افتادن است و بستری های روزانه به زیر ۴۰ نفر رسیده، اما مردم همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی را مد نظر قرار دهند.


دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه همه واکسن ها در مراکز واکسیناسیون استان گیلان موجود است، اظهار نمود: واکسن آسترازنکا هم تا جمعه گذشته موجود بود و بنابراین طی دو هفته آینده هم در توزیع و هم در تزریق آن کمبود نخواهیم داشت.
وی از واکسینه شدن ۱۰۱ هزار و ۱۳۵ نفر از جمعیت ۶۰ سال به بالای استان گیلان در نوبت سوم اطلاع داد و تصریح کرد: ۸۲.۶ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال استان موفق به تزریق دوز دوم واکسن خود شدند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن اشاره به واکسینه شدن ۹۳.۱ درصد از جمعیت ۱۲ سال به بالای استان در نوبت اول، تصریح کرد: هنوز ۶.۹ درصد از جمعیت هدف گیلان حتی دوز اول را نزدند.
مهرابیان، از بستری بودن ۱۸۷ بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های گیلان اطلاع داد و تصریح کرد: از این تعداد، ۳۲ بیمار بدحال هستند.
وی با اشاره به اینکه روز گذشته ۳۹ بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم، اظهار داشت: باآنکه نفس های کرونا درحال به شماره افتادن است و بستری های روزانه به زیر ۴۰ نفر رسیده، اما مردم همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی را مد نظر قرار دهند، چونکه عادی انگاری مهم ترین خطر برای خیز باردیگر کرونا است.1400/09/20
15:29:28
5.0 / 5
572
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg