شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون وزیر ارشاد:

آماده برگزاری کنگره میرزا کوچک جنگلی در سال ۱۴۰۱ هستیم

آماده برگزاری کنگره میرزا کوچک جنگلی در سال ۱۴۰۱ هستیم

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون وزیر ارشاد، با اشاره به اینکه دولت انقلابی و مردمی سیزدهم خویش را مکلف به بزرگداشت یکصدویکمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی می داند، اظهار داشت: مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده برگزاری کمگره ملی و بین المللی میرزا کوچک در سال آینده است.


سید محمد هاشمی در یادواره روحانی شهید میرزا کوچک خان جنگلی و ۱۵۲ شهید روحانی استان گیلان، میرزا کوچک را نه تنها افتخار گیلان، بلکه اسطوره همه ایرانی ها دانست و اظهار نمود: تاریخ ایران گواهی بر رشادت ها و شهامت ها و شهادت های فرزندان خود است.
وی با اشاره به اینکه مجاهدت های میرزا کوچک جنگلی در تارک تاریخ ماندگار شده است، اضافه کرد: تمام بدخواهان و بدگویان میرزا به گورستان تاریخ پیوستند، اما میرزا و نهضتش ماناست.
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خصوصیت نهضت میرزا کوچک را در تاریخ مبارزات ایران بی نظیر و کم نظیر دانست و خاطرنشان کرد: میرزا در کنار مردم داری و اخلاق مداری و استبدادستیزی و استکبارستیزی، قدرت سازمان دهی و تشکیلات سازی داشت.
هاشمی، نهضت میرزا را مردمی، جوهره اسلامی و تشکیلاتی دانست و افزود: خیلی از شخصیت های پرآوازه و حرکت های نهضت وار قبل و پس از میرزا ماندگار نشدند، چونکه از کادرسازی نهضت جنگل برخوردار نبودند.
وی با اشاره به اینکه دولت انقلابی و مردمی سیزدهم خویش را مکلف به بزرگداشت یکصدویکمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی می داند، اظهار داشت: مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده برگزاری کمگره ملی و بین المللی میرزا کوچک در سال آینده است تا بتوانیم هرچه در توان داریم برای معرفی این اسطوره ایران زمین بگذاریم.
معاون وزیر ارشاد، مانایی نام میرزا را به واسطه خلوص و معنویت این شخصیت بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: هنوز حق میرزا ادا نشده و وظیفه داریم این شخصیت انقلابی را به جامعه بشناسانیم.
وی همینطور از آمادگی وزارت ارشاد جهت برگزاری کنگره آل بویه اطلاع داد و تصریح کرد: تبیین افتخارات ملی و بین المللی خطه گیلان افتخار برای ایران است.
منبع:

1400/09/12
11:30:27
5.0 / 5
654
تگهای خبر: زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg