شمال برگ ShomalBarg.ir

برگزاری نمایشگاه اسناد نهضت جنگل در مزار دکتر حشمت

برگزاری نمایشگاه اسناد نهضت جنگل در مزار دکتر حشمت

به گزارش شمال برگ از گیلان نمایشگاه اسناد نهضت جنگل به همت شهرداری منطقه دو رشت و به مناسبت پاسداشت یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک خان جنگلی در مجاورت آرامگاه دکتر حشمت برگزار گردید.


محمدحسین واثق کارگرنیا، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این مراسم با گرامیداشت ۱۱ آذر، سالروز شهادت روحانی مبارز میرزا کوچک خان جنگلی اظهار نمود: میرزا فردی شاخص در شکل گیری نهضت جنگل بود.
وی میرزا را شخصیتی اثرگذار و حماسی توصیف کرد و اضافه کرد: میرزا کوچک نخستین ایجادکننده حکومت اسلامی در ناحیه ای از گیلان بود.
رئیس شورای شهر رشت تصریح کرد: رشت و استان گیلان به واسطه حضور مفاخری همچون میرزا به شهر اولین ها معروف است و باید حق میرزا و نهضت جنگل را به خوبی ادا نماییم.
نادر حسینی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت هم در این مراسم با قدردانی از بانیان برگزاری نمایشگاه اسناد نهضت جنگل اظهار داشت: باید در جهت ترویج فرهنگ میرزا و نهضت جنگل تلاش نماییم.
وی خواهان برگزاری کنگره میرزا کوچک شد و اضافه کرد: باید کنگره میرزا کوچک جنگلی در جهت پاسداشت مقام میرزا برگزار گردد.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت تصریح کرد: اسناد نهضت جنگل باید برای نسل جوان بازخوانی شوند تا جوانان با عمق قیام و اهداف نهضت جنگل آشنا گردند.
یوسف یزدانی، مدیر منطقه دو شهرداری رشت هم در این مراسم ضمن اشاره به این که نمایشگاه اسناد نهضت جنگل اولین نمایشگاه برگزار شده در مزار دکتر حشمت است، بیان نمود: در این نمایشگاه بیشتر از ۳۵۰ سند دوران نهضت جنگل و مشروطه به نمایش گذاشته شده است.
وی تصریح کرد: محله چله خانه به واسطه حضور دکتر حشمت می تواند به قطب فرهنگی و گردشگری تبدیل گردد و امیدواریم در آینده بتوانیم اقدامات فرهنگی بیشتری در مزار دکتر حشمت اجرایی نماییم.منبع:

1400/09/11
14:32:00
5.0 / 5
580
تگهای خبر: رشت , شهرداری , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg