شمال برگ ShomalBarg.ir

کسب بیشتر از 15 هزار دلار درآمد از صادرات کیوی گیلان

کسب بیشتر از 15 هزار دلار درآمد از صادرات کیوی گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: از آغاز شروع صادرات کیوی در سالجاری تا چند روز گذشته، کیوی کاران از صادرات کیوی بیشتر از ۱۵ هزار دلار درآمد کسب کردند.


منوچهر پارسافر در گفت و گو با اشاره این که صادرات کیوی گیلان به بازارهای هدف در حال انجام می باشد، اظهار نمود: هر چقدر کیوی های با کیفیت تری در گیلان تولید شود دلارهای بیشتری عاید کیوی کاران خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از محصول کیوی صادر شده استان قابلیت صادراتی دارد، اضافه کرد: از آغاز شروع صادرات کیوی در سالجاری تا چند روز پیش، کیوی کاران از صادرات کیوی بیشتر از ۱۵ هزار دلار درآمد کسب کردند.
روسیه و آذربایجان مشتری های کیوی گیلان
وی تصریح کرد: روسیه، آذربایجان، گرجستان از مهم ترین کشورهای مشتری کیوی گیلان در سالجاری بوده اند. کشورهای هندوستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس هم بیشتر از گذشته از خرید کیوی گیلان استقبال می کنند.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: کشورهای رقیب زیادی برای کسب بازارهای کیوی از ایران در تلاش هستند و بنابراین حفظ بازاری فعلی کیوی از اولویت های کاری استان در حوزه کشاورزی قرار دارد.
نباید اجازه دهیم رقیبان به بازارهای هدف کیوی گیلان دست یابند
وی خاطرنشان کرد: کشورهای تولید کننده کیوی به جهت اینکه بازارهای هدف کیوی های گیلان را کسب کنند به کارهای مختلفی دست می زنند و به جهت اینکه این فرصت را به آنها ندهیم باید دقت نماییم که با رعایت کلیه استانداردهای صادراتی و ضوابط زیست محیطی اجازه ندهیم رقیبان موفق شوند به اهدافشان برسند.
پارسافر از باغداران خواست تغذیه و هرس باغات را جدی بگیرند تا همچنان با صادرات کیوی های باکیفیت مانع از واگذاری بازارهای کیوی گیلان به کشورهای رقیب باشیم.
وی با اشاره به اینکه هر چقدر کیوی با قیمت بهتری به فروش برسد باغداران ما قوی تر خواهند شد، اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد تا وضعیت اقتصادی باغداران کیوی هرساله ارتقا یابد و با پشتوانه مالی خوبی که خواهند داشت بتوانند عرضه کیوی به بازارهای هدف را با سلیقه روز مشتریان هماهنگ کنند.
پیش بینی برداشت ۲۱۰ هزار تن کیوی در گیلان
در ادامه مسعود الماسی رئیس سازمان کشاورزی گیلان ضمن اشاره به صادرات ۱۴هزار و ۴۲۷تن کیوی از آغاز سالجاری تا کنون اظهار داشت: صادرات این محصول هم از ۱۵مهر شروع شده است و همچنان ادامه دارد.
وی میزان سطح زیر کشت کیوی را ۶۲۱۴ هکتار عنوان نمود و اظهار داشت: پیشبینی می شود باغداران گیلانی سال جاری ۲۱۰هزار تن محصول کیوی به ارزش ۲۹۴هزار میلیاردریال برداشت کنند.
وی خاطرنشان کرد: گیلان ۸۱۲۰ بهره بردار محصول کیوی دارد و برداشت کیوی تا آخر دیماه در گیلان ادامه دارد.
منبع:

1400/09/02
16:24:36
5.0 / 5
945
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg