شمال برگ ShomalBarg.ir
مسئول امور بانوان ستاد بازسازی عتبات:

اهل بیت(ع) را با بازسازی عتبات بشناسانیم

اهل بیت(ع) را با بازسازی عتبات بشناسانیم

به گزارش شمال برگ از گیلان مسئول امور بانوان ستاد بازسازی عتبات با تکیه بر ضرورت صدور جریان تاریخی عاشورا به مردم دنیا، تصریح کرد: سایر ملل درباره واقعه عاشورا نمی دانند و بنابراین بازسازی اعتاب مقدسه تکلیف ماست تا اهل بیت(ع) را بشناسانیم.


مینو اصلانی در همایش «خواهران خدام الحسین(ع)» که در سالن اجتماعات مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، خطه گیلان را مورد عنایت اهل بیت(ع) دانست و اظهار نمود: گیلانی ها در امر بازسازی عتبات عالیات هم سرآمد هستند.
وی ضمن اشاره به عشق و ارادات شیعیان نسبت به اهل بیت(ع) بخصوص اباعبدالله الحسین(ع)، اضافه کرد: نام اباعبدالله فلسفه عمیقی دارد و به مفهوم پدر بندگان خداست.
مسئول امور بانوان ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور، امام حسین(ع) را خون خدا دانست و خاطرنشان کرد: خون خدا در همه اعصار و زمان ها جریان دارد و امام حسین واسط ارتباط بین انسان و خداست؛ این در شرایطی است که بنی امیه به دنبال فراتر از سلطه و حکومت بودند و می خواستند که ارتباط بین انسان و خدا را قطع و میان زمین و آسمان فاصله بیاندازند و خودشان را خدایگان روی زمین معرفی کنند.
اصلانی، با اشاره به اینکه قیام امام حسین بار دیگر انسان را با خدا آشتی داد و ارتباط زمین و آسمان را برقرار کرد، اظهار داشت: ما مدیون خون سیدالشهدا و ایثارگری جاودانه ایشان هستیم و به بندگی خدا افتخار می کنیم.
وی انقلاب اسلامی را ادامه دهنده راه سیدالشهدا دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در دورانی که تئوریسین های غربی آخر دین و ارتباط انسان با خدا را مطرح می کردند به وقوع پیوست. تئوری های غربی احتیاج به خدا را در جهل مطلق انسان معنادار می دانستند و بنابراین با تسلط انسان بر عالم ماده و اطلاع از حوادث طبیعی و تدوین قوانین، دین را یک مساله شخصی معرفی کردند و راه بنی امیه را رفتند، اما انقلاب اسلامی به تاسی از انقلاب عاشورا بار دیگر بین انسان و خدا را پیوند زد و نشان داد که خدا در لحظه لحظه و ذره ذره زندگی ما حضور دارد و هر راهی غیر از طریق خدا محکوم به فناست.
مسئول امور بانوان ستاد بازسازی، با تکیه بر ضرورت صدور جریان تاریخی عاشورا به مردم دنیا، تصریح کرد: سایر ملل درباره واقعه عاشورا نمی دانند و بنابراین بازسازی اعتاب مقدسه تکلیف ماست تا اهل بیت(ع) را بشناسانیم. بطور قطع این مسئولیت تاریخی ماست که مردم دنیا را از نور خاندان بهره مند سازیم.
وی بازسازی عتبات عالیات را یک رسالت بزرگ برای شیعیان دانست و افزود: امروز نیازمند دگرگونی در شیوه ها هستیم و باید برای آموزش، توانمندسازی و شبکه سازی به سراغ اقشار برویم.
اصلانی، بازسازی عتبات عالیات را یکی از مولفه های زمینه سازی برای ظهور انسان کامل دانست و بیان نمود: باید بتوانیم یک الگوی تمام نما از احترام به خاندان را عرضه نماییم، چونکه اعتاب و امامزادگان نماد تشیع و حرکت های اجتماعی خاندان هستند و باید شایسته این جایگاه باشد.
مسئول امور بانوان ستاد بازسازی، با اشاره به اینکه برکات بازسازی عتبات عالیات به خود مردم برمی گردد، اظهار داشت: در جریان راه اندازی صحن حضرت زهرا(س) در عراق به برتری های علمی و معماری دست یافتیم، چونکه خاک منطقه رملی بود و طراحی سازه یک کار علمی را جهت مهار خاک می طلبید بنابراین مهندسان معمار ایرانی این سازه را بعنوان دومین سازه بزرگ جهان اسلام پس از حرم نبوی طراحی کردند و مقام اول دنیا را کسب کردیم. در واقع در حوزه علمی توانستیم از رهاورد بازسازی عتبات به درجات بالا برسیم. در جریان بازسازی پایه های حرم امام حسین هم که قدمت ۸۰۰ ساله داشت، شاهد عجز شرکت های ساختمانی بزرگ دنیا بودیم، اما معماران ایرانی کار بازسازی را انجام دادند و از خطر ریزش جلوگیری کردند.
وی ضمن اشاره به مساحت ۲۲۰ هزار هکتاری صحن عقیله بنی هاشم، تصریح کرد: خیلی از کشورهای اسلامی داوطلب راه اندازی این صحن بودند، اما این توفیق به ایرانی ها رسید و بنابراین باید اعتمادسازی لازم را جهت افزایش مشارکت مردم در بازسازی اعتاب مقدسه و ایجاد یک فضای تمدنی، منظم و سازمان یافته به وجود آوریم.
اصلانی، ضمن اشاره به تعبیر رهبر انقلاب از پیچ تاریخی، افزود: دنیا گفتمان های مختلف کمونیستی و سوسیالیستی و لیبرالیستی و... را تجربه کرده و مقرر است که گفتمان جدیدی را انتخاب نماید و بنابراین اگر گفتمان انقلاب اسلامی را درست معرفی نماییم، بطور قطع مردم دنیا به آرامش خواهند رسید. البته یکی از الزامات این گفتمان رفاه و معیشت و اقتصاد و نظم عمومی است، چونکه دنیا در راه گفتمان لیبرالیستی به یک رفاه رسیده و قوانین شهروندی را قبول دارد.
وی ضمن اشاره به دیدگاه رهبر انقلاب درباره الگوی زن فعال و در متن، اما نه غربی و نه شرقی، خاطرنشان کرد: گفتمان انقلاب اسلامی باید این الگو را معرفی نماید.
مسئول امور بانوان ستاد بازسازی، یکی از شبهات در حوزه بازسازی عتبات را وضعیت اقتصادی دانست و اظهار داشت: وظیفه الگوسازی مدیریت اقتصاد خانواده را داریم، چونکه اسلام یک دین اجتماعی است و انفاق و وقف و خمس و زکات از مستحبات اجتماعی هستند.
وی با اشاره به اینکه جبهه باطل به دنبال تخریب عتبات عالیات است، خاطرنشان کرد: از خاندان گفتن بر دلها تأثیر دارد و بنابراین جبهه حق در مقابل جبهه تخریب مقدسات شیعه است. امروز شاهد ساخت کلیپ هایی زشت و زننده از مداحی ها هستیم تا ذهن جوانان را منحرف کند، چونکه دشمن می داند که مداحی و بازسازی عتبات در جذب انسان ها نقش دارد.
اصلانی، با اشاره به اینکه جبهه بازسازی به دنبال نگهداری و گسترش و زیباسازی اعتاب مقدسه است تصریح کرد: ستاد بازسازی عتبات در خط مقدم جبهه حق قرار دارد و عاشورا و امام حسین فصل الخطاب تقابل حق و باطل است. حمله به حرمین شریفین کوشش برای از بین بردن جریان حق مدارانه خاندان است و دشمن برای مقابله با این جریان برنامه ریزی می کند.
منبع:

1400/08/26
23:21:05
5.0 / 5
660
تگهای خبر: آموزش , اقتصادی , رشت , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg