شمالبرگ ShomalBarg.ir
سرپرست شركت گاز مازندران مطرح كرد

سرانه استفاده مازندرانی ها از گاز بیشتر از سایر استان ها

سرانه استفاده مازندرانی ها از گاز بیشتر از سایر استان ها

مازندران سرپرست شرکت گاز مازندران اظهار داشت: سرانه استفاده مازندرانی ها از گاز بیشتر از سایر استان ها است.مقدم بیگلریان در نشستی با خبرنگاران ضمن اشاره به لزوم صرفه جویی اظهارکرد: ۷۴ درصد از مصارف گاز استان در بخش خانگی است ازاین رو باید الگوهای مصرف را بیشتر رعایت نماییم تا با کمبود گاز روبرو نشویم.


وی با اشاره به اینکه مازندران در انتهای خطوط و شبکه گازرسانی قرار دارد، اضافه کرد: نرم مصرف گاز خانگی در استان مازندران نسبت به سایر استان های کشور بیشتر است.

سرپرست شرکت گاز مازندران اظهار داشت: ۵۹ شهر استان و همینطور بیشتر از ۲ هزار روستا هم از نعمت گاز بهره مند هستند.

بیگلریان افزود: نرخ بهره مندی گاز در حوزه شهری ۹۹.۹ درصد و در حوزه روستایی ۹۵ درصد است.

وی افزود: از دو هزار و ۹۷۰ روستایی که قابلیت گازرسانی دارند تابحال دو هزار و ۴۴۷ روستا گازرسانی شدند و گاز رسانی به سایر روستاها در دستور کار قرار دارد.

سرپرست شرکت گاز مازندران اظهار داشت: تعداد خانوارهای بهره مند از گاز ۶۲۵ هزار خانوار شهری و ۴۳۵ هزار خانوار روستایی هستند و هم اکنون یک میلیون و ۴۱۷ هزار مشترک گاز در استان وجود دارد.

بیگلریان از تمهیدات لازم برای تأمین گاز پایدار در زمستان ۱۴۰۰ اطلاع داد و اظهار داشت: امیدوارم بدون هیچ مشکلی از فصل سرما عبور نماییم و تمامی همکاران آمادگی لازم دارند.

وی ضمن اشاره به بهینه سازی موتورخانه های مشترکان خاطرنشان کرد: بیشتر از دو هزار ۵۰۰ مشترک وجود دارند که می توانند به صورت مجانی برای بهینه سازی موتورخانه ها اقدام نمایند و از این تعداد ۵۰۰ واحد برای این کار ثبت نام کردند.

سرپرست شرکت گاز مازندران ضمن اشاره به بهینه سازی سوخت مدارس و استفاده از بخاری های هرموتیک اظهار داشت: تابحال ۳۵۷ کلاس در ۵۷ مدرسه به این سیستم مجهز شدند.

بیگلری در انتها ضمن اشاره به این که کوشش برای گاز رسانی به روستاهای بالادست تیز در حال انجام می باشد، خاطرنشان کرد: به علت صعب العبور بودن و محدودیت راه در بعضی مناطق روند گاز رسانی با کندی مواجه می شود.
1400/08/12
12:02:13
5.0 / 5
669
تگهای خبر: شركت , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg