شمالبرگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان:

فساد در دکترین دولت مردمی جای ندارد

فساد در دکترین دولت مردمی جای ندارد

به گزارش شمال برگ از گیلان استاندار گیلان اظهار داشت: از مردم می خواهیم مدیران فاسد را معرفی کنند، برای اینکه رفیق بازی و فساد اداری در دکترین رییس جمهور بعنوان رییس دولت مردمی جای ندارد و اساسا عامل نارضایتی مردم است.


اسدالله عباسی در آیین تودیع و معارفه استاندار گیلان، اجرای دقیق قانون به نمایندگی از دولت در استان گیلان را در دستور کار دانست و اظهار نمود: نخستین برنامه در استان گیلان با هماهنگی معاونت اقتصادی و سازمان اقتصاد و دارایی جهت راه اندازی سامانه مجوزها و سرمایه گذاری خواهد بود.
وی مسئولان را در مقابل مردم تقاضامند دانست و اضافه کرد: مسئولیت در جمهوری اسلامی به مثابه خدمتگزاری است و باید مسئولیتی که داریم را به نحو احسن انجام دهیم. اساسا یکی از شاخص های مهم ارزیابی مدیران رضایت عمومی است و رضایت عمومی در گرو خدمتگزاری و انجام تکلیف است.
استاندار جدید گیلان، با اعلان اینکه خدمتگراری امیدواری مردم و ناامیدی دشمنان را به دنبال دارد، اظهار داشت: خدمتگزاری یک حرکت جهادی بوده و رضایت مردم را به دنبال دارد پس باید مطالبات مردم را در دستور کار قرار دهیم و از همه استعدادهای موجود در استان استفاده نمائیم، برای اینکه مردم به گردن ما حق دارند و باید خدمت صادقانه داشته باشیم.
عباسی، با اشاره به نقش تاریخی مردم گیلان در تشکیل حکومت شیعی و ایستادگی در مقابل استبداد و پشتیبانی از جبهه، اشاره کرد: باید قدردان سرمایه های علمی و دینی و فرهنگی خود باشیم و در راه خدمتگزاری لحظه ای درنگ نکنیم. متاسفانه چهره گیلان به غبار محرومیت مکدر شده و زیرساخت های استان از میانگین کشوری خود پایین تر هستند.
وی جایگاه گیلان در فساد اداری را بین اول تا پنجم کشور دانست و اشاره کرد: فسادستیزی شعار اصلی دولت سیزدهم است و بعنوان یکی از برنامه های مهم، برخورد با باندبازی و فساد در استان را دنبال می کنیم.
استاندار جدید گیلان، فساد را خط قرمز مدیران دانست که با همکاری دستگاه های نظارتی و امنیتی پیگیری می شود و افزود: از مردم می خواهیم مدیران فاسد را معرفی کنند، برای اینکه رفیق بازی و فساد اداری در دکترین رییس جمهور بعنوان رییس دولت مردمی جای ندارد و اساسا عامل نارضایتی مردم است.
عباسی، با اشاره به مطالبه رییس جمهور از دولتمردان جهت زنده نگه داشتن عطش خدمت، اشاره کرد: اهتمام جدی در فقرزدایی و عمل به وعده ها وجود دارد در این راستا از مشورت صاحب نظران و نخبگان و علما و جوانان استفاده می کنیم با محورهای بیانیه گام دوم محقق شود.
وی از علاقمندی سرمایه گذاران برای ورود به گیلان آگاهی داد و اظهار نمود: گیلان دارای آب و خاک است و باید اقتصاد کشاورزی را پیش ببریم، اما اغلب کشاورزان زیر خط فقر هستند و عایدی مناسبی ندارند، برای اینکه هزینه های کشاورزی بیشتر از درآمد آن بوده است پس از همه مسئولان خصوصاً شهرداران می خواهیم فرصت های شغلی در زمینه کشاورزی را احیا و بازارچه های محلی را تقویت نمایند تا محصولات تولیدکننده بدون واسطه به مصرف کننده برسد.
استاندار جدید گیلان، با ابراز گله مندی از قیمت خرید برگ سبز چای، افزود: باید با جذب سرمایه گذاری صنایع تبدیلی را در زمینه کشاورزی راه اندازی نماییم. منطقه آزاد انزلی و زیرساخت های حمل و نقل خصوصاً کریدور شمال - جنوب نیز جهت ایجاد تحولدر تجارت و اقتصاد استان در دستور کار قرار دارد.
وی حل مسئله پسماند را نیازمند مدیریت موثر دانست و تصریح کرد: در راهکار مشکلات خدمت بی منت و بسیج امکانات جزو اولویت های دولت در استان گیلان است.
ارسلان زارع، استاندار سابق گیلان نیز، اقتدار فعلی ایران اسلامی و عزت و اقتدار و آرامش موجود را مدیون فداکاری شهدای و ایثارگران دانست و تصریح کرد: پایداری ملت در راه ایثار و مقاومت منجر به حفظ و اعتلای آرمان های نظام اسلامی شده و رهبر فرزانه انقلاب کشتی انقلاب را در تلاطم تحولات منطقه ای و بین المللی به ساحل امن رسانده است.
وی با تاکید بر لزوم حفظ وحدت و همدلی و انسجام ملی و اتکا به قدرت لایزال الهی، اشاره کرد: همه موظفیم قدردان نعمت های مادی و معنوی استان گیلان باشیم.
استاندار سابق گیلان، توکل به خدا، نیت خالصانه و گام برداشتن در راه اهداف نظام و توسعه گیلان را مد نظر دانست و عنوان کرد: آحاد مردم گیلان شایسته بهترین ها هستند و اساسا با هدایت های رهبر فرزانه انقلاب و برنامه های رییس جمهور، دولت مردمی و ایران قوی و مقتدر رقم خواهد خورد.
منبع:

1400/08/06
20:30:18
5.0 / 5
665
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg