شمالبرگ ShomalBarg.ir

افزایش کاشت درختان مصنوعی برای فریب پرندگان شکاری در گیلان

افزایش کاشت درختان مصنوعی برای فریب پرندگان شکاری در گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان اظهار داشت: قاچاقچیان حرفه ای با کاشت درختان مصنوعی بمنظور فریب و صید پرندگان مهاجر اقدام می کنند.


ساسان اکبری پور در جمع خبرنگاران از تخریب و جمع آوری ۱۸۶تله زنده گیری پرندگان شکاری در نبرد بی امان با سوداگران و قاچاقچیان حرفه ای پرندگان شکاری در استان خبرداد.
وی ادامه داد: هر ساله با شروع فصل مهاجرت پرندگان، تعداد زیادی از پرندگان آبزی و کنار آبزی برای زمستان گذرانی در تالاب ها، آبگیرها و پارک ملی خشکی-دریایی بوجاق کیاشهر فرود می آیند که متاسفانه قاچاقچیان حرفه ای همه ساله در این ایام با افزایش تله گذاری و کاشت درختان مصنوعی بمنظور فریب و صید اینگونه های با ارزش پرندگان اقدام می کنند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان اظهار داشت: امسال باتوجه به شناسایی دقیق مناطق تخلف برای حفاظت از این پرندگان شکاری نظیر بالابان، بحری، شاهین و عقاب در اقدام به موقع در زمینه مناطق تحت مدیریت استان به ویژه پارک ملی بوجاق و تالاب بین المللی انزلی، تله های زیادی را جمع آوری کردیم.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان از دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف گزارش های خودرا به نزدیک ترین اداره یا پاسگاه محیط بانی اطلاع دهند.
اکبری پور اشاره کرد: یگان حفاظت محیط زیست این آمادگی را دارد که بصورت قاطع با متخلفان زیست محیطی برخورد کند.
منبع:

1400/07/28
09:51:44
5.0 / 5
902
تگهای خبر: حفاظ , دریا , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg