شمالبرگ ShomalBarg.ir

راه اندازی آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه مازندران

راه اندازی آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه مازندران

مازندران آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه مازندران با هدف توسعه علوم شناختی در منطقه شمال کشور افتتاح شد.سمیه نامدار طجری عضو هیات علمی دانشکده علوم ورزشی و مسوول آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه مازندران در آیین افتتاح این مرکز اظهار داشت: به مجموعه چهار فناوری اطلاعات، زیستی، شناختی و نانو، فناوری همگرا گفته می شود که در هم افزایی و یک پارچگی باهم قادرند به نیازهای انسان پاسخ گویند و از شروع هزاره سوم در جهان مورد توجه قرار گرفته اند.

نامدار با اشاره به اینکه دانشگاه مازندران بعنوان دانشگاه مادر منطقه و با هدف توسعه علوم شناختی در منطقه شمال کشور توانست آزمایشگاه علوم شناختی را در آستانه سال تحصیلی ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۰ راه اندازی کند، اضافه کرد: هم اکنون پروژه هایی در زمینه علوم شناختی و نورومارکتینگ در این آزمایشگاه در حال انجام می باشد. این آزمایشگاه هم اکنون مجهز به دو سیستم داده برداری ۳۲ کاناله برای ثبت EEG و ERP است.
مسئول آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه در آخر با تاکید بر این نکته که دانشگاه مازندران آماده خدمت رسانی به پژوهشگران، روان شناسان و روان پزشکان در منطقه است، اظهارکرد: راه اندازی و تجهیز این آزمایشگاه بوسیله گرنت مشترک تعدادی از اساتید دانشگاه مازندران، حمایت مالی دانشگاه و ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی صورت گرفته است.

1400/07/22
12:50:26
5.0 / 5
880
تگهای خبر: زمین , شمال , فناوری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg