شمال برگ ShomalBarg.ir
سرپرست فرمانداری آستارا تاكید كرد

اجبار لغو ورود آرد از استان اردبیل به آستارا

اجبار لغو ورود آرد از استان اردبیل به آستارا

از گیلان سرپرست فرمانداری بندر مرزی آستارا، اظهار داشت: ممنوعیت وارد کردن آرد از استان اردبیل به یک دغدغه تبدیل گشته و لغو این مصوبه از الزامات است.


سیدسعید میرقربانی، در جلسه مشترک کارگروه های تنظیم بازار و آرد و نان شهرستان مرزی بندر آستارا که با حضور "فرهاد دلق پوش" رئیس سازمان صمت گیلان در سالن اجلاس فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار نمود: در جهت حفظ و صیانت از حقوق مصرف کننده، تصمیمات ستاد تنظیم بازار بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی افزود: اجبار در تشدید بازرسی ها، مقابله با گران فروشی و احتکار از مهم ترین وظایف است که باید مدنظر قرار گیرد.
میرقربانی، ضمن اشاره به این که نباید هیچ کالایی بالاتر از نرخ مصوب به دست مصرف کنندگان برسد، تصریح کرد: نظارت بیشتر بر توزیع آرد و توجه به تأمین نیاز همه مناطق از دیگر وظایف است.
وی با تکیه بر این که با عنایت به گردشگرپذیر بودن منطقه، نباید در آرد شهرستان گرفتار کمبود باشیم، تصریح کرد: ورود آرد از استان مجاور به یک دغدغه تبدیل گشته است و لغو این مصوبه برای آستارا با عنایت به دوری از مرکز استان به یک نیاز تبدیل گشته است.
سرپرست فرماندار آستارا، افزود: عدم رعایت ساعت کار با برنامه، تعطیلی های خودسرانه، کم فروشی و گران فروشی نانوایی ها از تخلفاتی است که در شهرستان مشاهده و یا گزارش می شود.
آغاز رصد نامحسوس و ریزبینانه نانوایی های آستارا
مهدی مقدم نیا، سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آستارا در این نشست، خاطرنشان کرد: رصد فعالیت نانوایان شهرستان را به صورت ریزبینانه شروع کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه امور بازرسی، نکته های ریزی دارد که در گشت های خود از آن بهره مند خواهیم شد، افزود: در بحث در ارتباط با قاچاق آرد، حساسیت ویژه ای داریم و راهکارهای خویش را بر پایه منتج به نتیجه شدن ارائه می دهیم.
مقدم نیا، خواهان هماهنگی بیشتر از پیش همه ارگان ها در مقابله به صدمه های آرد و نان شد و اضافه کرد: همه مصوبات جلسه ستاد تنظیم بازار و کارگروه آرد و نان باید اجرا گردد.
وی در مورد آخرین وضعیت مرغ در شهرستان توضیح داد: برای آستارا ۱۱ تن مرغ در نظر گرفته شده است.
سرپرست اداره صمت آستارا با تکیه بر این که در شهرستان ما با یک گروه مرغ فروش مستقل مواجه می باشیم که زیر نظر اداره صمت نیستند، اضافه کرد: رایزنی های استانی باید صورت پذیرد تا معادله توزیع برای این شهرستان تغییر یابد.1400/07/15
13:29:23
5.0 / 5
786
تگهای خبر: آستارا , صنعت , فروش , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg