شمال برگ ShomalBarg.ir

کاهش هزینه تولید برنج راهکار کاهش رنج برنجکار

کاهش هزینه تولید برنج راهکار کاهش رنج برنجکار

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انزلی اظهار داشت: کاهش هزینه تولید برنج از راهکارهای مهم کاهش رنج برنجکار است.


رضا نوربخش در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: برداشت برنج در این شهرستان حدودا رو به اتمام است و برنامه داریم که پرورش راتون را در میان شالیزارهای این شهرستان افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینکه پرورش راتون باعث می شود که شاهد افزایش تولید برنج سفید باشیم، اضافه کرد: با عنایت به شرایط آب و هوایی مناسب، سال جاری به نظر می رسد که پرورش راتون عملکرد بهتری داشته باشند.
نوربخش تصریح کرد: اگر کود مورد نیاز کشاورزان تامین گردد بیشتر از سال قبل شاهد افزایش تولید برنج سفید حاصل از راتون خواهیم شد.
وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود تا ده روز دیگر پرورش راتون در انزلی آغاز شود با عنایت به قیمت مناسب فروش برنج در سالجاری انتظار می رود کشاورزان بیشتری راغب شوند تا برای پرورش راتون وارد شالیزارهایشان شوند.
نوربخش ضمن اشاره به این که انزلی یکی از شهرستان های تولیدکننده با کیفیت کشور است، افزود: کاهش هزینه تولید و افزایش مکانیزاسیون از راهکارهای کاهش رنج برنجکار است و خوشبختانه به تازگی در انزلی تولید برنج مکانیزه رو به رشد است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انزلی افزود: عرضه زیاد برنج در این موقع از سال باعث می شود که قیمت این محصول پایین باشد و بنابراین به کشاورزان سفارش کرده ایم از فروش زودهنگام محصولاتشان پرهیز کنند.
وی اظهار داشت: البته بعضی از کشاورزان هنگام داشت برنج مجبور به قرض گرفتن پول از واسطه ها و اطرافیان خود شده اند که مجبور شدند بلافاصله بعد از برداشت محصول برنج هایشان را بفروشند و امیدواریم دولت جدید در این خصوص تدابیری بیاندیشد تا کشاورزان هنگام کشت و داشت برنج پول نقد داشته باشند و مجبور نشوند از دیگران پول قرض بگیرند.
منبع:

1400/06/22
10:55:12
5.0 / 5
822
تگهای خبر: تولید , فروش , كشاورزی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg