شمال برگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان:

۴ شهرستان گیلان قرمز هستند

۴ شهرستان گیلان قرمز هستند

از گیلان استاندار گیلان، با بیان رنگ بندی های جدید کرونائی بر اساس گزارش وزارت بهداشت و این که تنها چهار شهرستان دارای وضعیت قرمز هستند، اظهار داشت: پیگیری و تلاشی مضاعف برای اختصاص سهمیه بیشتر واکسن به گیلان صورت می گیرد.


ارسلان زارع در جلسه ستاد مدیریت کرونا در استان گیلان با قدردانی از کوشش های کادر درمان، همکاری مردم، اصناف و دست اندرکاران اجرای تصمیمات ستادهای ملی و استانی کرونا اظهار نمود: شاهد کاهش حدود ۵۰ درصدی تعداد بیماران بستری در استان نسبت به دو هفته گذشته هستیم.
وی به آخرین وضعیت رنگ بندی شهرستان ها طبق اعلام وزارت بهداشت اشاره و افزود: هم اکنون شهرستان املش در وضعیت زرد، شهرستان های انزلی، صومعه سرا، آستانه اشرفیه و لنگرود در وضعیت قرمز و سایر شهرستان های گیلان همچون مرکز استان در وضعیت نارنجی قرار دارند.
استاندار گیلان اشاره کرد: کرونا همچنان مسئله مهم جامعه و اولین اولویت دولت برای مدیریت و رسیدگی در کشور و نیز استان است.
زارع، خروج تدریجی گیلان از وضعیت قرمز کرونائی را امیدوار کننده دانست و بر لزوم تداوم توجه به رعایت جدی سفارش های بهداشتی اصرار کرد و اظهار داشت: در کنار ضرورت تسریع در روند واکسیناسیون، جلب همکاری بیشتر مردم در مراعات دقیق تر دستورالعمل های بهداشتی همچنان در دستور کار باشد.
وی افزود: باتوجه به ورود محموله های جدید واکسن به کشور، باید برای اختصاص سهمیه بیشتر به گیلان تلاش و پیگیری مضاعف شود.
استاندار گیلان، در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در ادامه اقدامات خوب تکمیل و اجرای پروژه های عمرانی حوزه بهداشت و درمان توسط دولت و دانشگاه علوم پزشکی، ۳۴۰ پروژه کوچک دیگر به زودی تقدیم مردم استان می شود.
زارع، ضمن قدردانی از کوشش های صداوسیمای مرکز استان و کمیته رسانه و فضای مجازی، افزود: استمرار اطلاع رسانی درباره ویروس و وجوه مختلف این بیماری و انعکاس اهتمام دستگاه های متولی برای تامین واکسن مورد نیاز به جامعه مورد انتظار است.
وی به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص کمترین عوارض واکسن های تولید داخل و وارداتی به کشور اشاره و بر لزوم اطلاع رسانی این مساله توسط کارگروه رسانه و فضای مجازی خصوصاً صدا و سیمای مرکز گیلان اصرار کرد.
استاندار گیلان، بر ضرورت بهره گیری از روش های خلاقانه و تمامی ظرفیت های رسانه ای در جهت اقناع مردم پیرامون اهمیت رعایت پروتکلهای بهداشتی و بالا بردن سطح آن در جامعه تاکید و اشاره کرد: این مهم، مقابله با بیماری را تسهیل کرده و در عین حال سبب امیدافزایی در عرصه عمومی جامعه می شود.1400/06/14
09:46:21
5.0 / 5
764
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg