شمال برگ ShomalBarg.ir
فرماندار رشت خبر داد

برخی روستاهای شهرستان رشت آب آشامیدنی مناسب ندارند

برخی روستاهای شهرستان رشت آب آشامیدنی مناسب ندارند

به گزارش شمال برگ از گیلان فرماندار شهرستان رشت اظهار داشت: مرکز استان که بعنوان شهر باران های نقره ای مشهور است بنابراین حق طبیعی مردم آن این است که از آب آشامیدنی مطمئن برخودار باشند، بیشترین مشکل ما در حوزه های آب روستایی است.


علی فتح اللهی امروز در جلسه بررسی مشکلات آب که در فرمانداری برگزار شد، اظهار نمود: شهرستان رشت حدود 40 درصد جمعیت ثابت استان را زیر پوشش دارد، با عنایت به اقدامات و کارهایی که در این شهرستان انجام می شود، به سبب مرکزیت و دسترسی به ادارات کل بسیار اهمیت دارد.
فرماندار شهرستان رشت ضمن اشاره به اهمیت ارزیابی پروژه های عمرانی اضافه کرد: باید بررسی نماییم که میزان بهره مندی از آب و فاضلاب چقدر است و استان نسبت به کشور در چه جایگاهی قرار دارد و بتوانیم با استفاده از این ظرفیت ها نسبت به پیگیری موضوعات اقدام نماییم.
وی ضمن اشاره به اهمیت آب اظهار داشت: زندگی مردم و کشاورزی از مهم ترین موضوع هایی است که به آب وابسته است که اگر در بعضی مناطق آب نداشته باشیم یا از کیفیت لازم برخوردار نباشد، یقینا نارضایتی هایی را به دنبال خواهد داشت.
فتح اللهی بیان نمود: همین امروز بامداد ظرف مدت چند ساعت بر اثر شدت بارندگی و آبگرفتگی در سطح شهر مشکلاتی ایجاد شد؛ علیرغم این حجم از بارش اگر اعلام نماییم هنوز برخی روستاهای شهرستان از آب آشامیدنی مناسب برخودار نیستند، قابل باور نخواهد بود.
فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه سال جاری برای آب و فاضلاب حدود 21 میلیارد تومان اعتبار پیشبینی شده است، افزود: میزان اعتبارات سال قبل آب و فاضلاب شهرستان 15 میلیارد تومان بود که سال جاری افزایش یافته؛ شاخص بهره مندی آب روستایی حدود 57 درصد است.
وی با اشاره به اینکه بحث تأمین آب مطمئن و بهداشتی بسیار حائز اهمیت می باشد، افزود: مرکز استان که بعنوان شهر باران های نقره ای مشهور است بنابراین حق طبیعی مردم آن این است که از آب آشامیدنی مطمئن برخودار باشند، بیشترین مشکل ما در حوزه های آب روستایی است.
فتح اللهی بیان نمود: اقدامات انجام گرفته در گذشته هم اکنون جوابگوی برخی مناطق روستایی نیست، از زمانی که آب و فاضلاب شهری و روستایی ادغام شده، امور اصولی و فنی تر دنبال می شود؛ باید اثرات این کار را در چند سال آینده ببینیم. لزوم دارد فضا را بگونه ای فراهم نماییم که بتوانیم از این ظرفیت ها حداکثر بهره را ببریم.
فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد: تابستان سال جاری به قول کارشناسان مشخص شد که در 50 سال قبل بی سابقه بوده و سخت ترین تابستان از نظر میزان بارندگی را پشت سر گذاشتیم.
وی اضافه کرد: هرجا که در اجرای پروژه ها هزینه ها زیاد شد، مجبور به اولویت بندی هستیم، باید اعتبارات را به نحو مقتضی مدیریت نماییم که بسیار حائز اهمیت می باشد چونکه علاوه بر افزایش هزینه، افزایش تقاضا و متعاقبا احتیاج به توسعه زیرساخت ها را هم داریم.
فتح اللهی بیان نمود: در گذشته اغلب خانه ها به صورت ویلایی راه اندازی میشد اما حالا به آپارتمان های چند واحدی تبدیل گشته که زیرساخت های ما جوابگوی این جمعیت نیست. علیرغم این محدودیت ها باید بگونه ای کار نماییم که همه مردم به تناسب از خدمات بهره مند شوند. برای پروژه ها باید از ظرفیت ملی و با پیگیری نمایندگان مردم در مجلس برخوردار شویم.
منبع:

1400/06/13
23:03:04
5.0 / 5
508
تگهای خبر: خدمات , رشت , كشاورزی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg