شمال برگ ShomalBarg.ir

بستری بالغ بر ۳۰۰۰ بیمار کرونایی در مازندران

بستری بالغ بر ۳۰۰۰ بیمار کرونایی در مازندران

به گزارش شمال برگ مازندران کرونا همچنان قدرت نمایی می کند و جان خیلی از هم وطنان را تاکنون گرفته است، تعطیلات ویژه کرونایی هم به جای این که مرهم دردهای مازندران شود تنها بر زخم ناسور این استان اضافه کرده و الان این خطه با بستری بالغ بر ۳۰۰۰بیمار مبتلا به کووید ۱۹ جز مناطق پرخطر کشور به حساب می آید.سید عباس موسوی رئیس این دانشگاه، اعلام نمود: ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۸۹ بیمار مشکوک به کرونا بر مبنای تشخیص بالینی در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، وی ادامه داد: ظرف همین مدت تعداد ۳۳۳ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خویش را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه الان ۲۲۳۱ بیمار مشکوک به کرونا بر مبنای تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۳۱۰ نفر هم با علایم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

آخرین آمار کرونا در بابل

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل هم اکنون ۹۹۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری هستند.

بر اساس این آمار در ۲۴ ساعت گذشته ۹۴ بیمار جدید بستری و ۱۷۱ بیمار هم ترخیص شدند و ۵۹ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

بر همین اساس سیدمصطفی قاسم زاده، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهارکرد: با آغاز به کار مرکز بستری موقت بابل تابحال ۱۱۳۶ بیمار مبتلا به کرونا رجوع کردند که متاسفانه هر ساعت به تعدادشان افزوده می شود.

وی اضافه کرد: ساعت آغاز به کار این مرکز موقت از ساعت ۸ بامداد تا ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: درمان سرپایی هر بیمار برای دریافت سرم و داروها به مدت ۵ روز متوالی است.

قاسم زاده خاطرنشان کرد: در این مرکز، بیشتر از ۱۳۰ نفر از نیروهای کادر درمانی و نیروهای جهادی و نیروهای پشتیبانی درحال امدادرسانی به بیماران مبتلا به کرونا هستند.

به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، هم اکنون ۳۲۳۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های تحت حمایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

منبع:

1400/05/30
13:49:17
5.0 / 5
641
تگهای خبر: دریا , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg