شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون علوم پزشكی گیلان:

دلتا همه غیر ایمن ها را درگیر می کند

دلتا همه غیر ایمن ها را درگیر می کند

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: به هیچ وجه در دورهمی های خانوادگی و دوستانه شرکت نکنید، برای اینکه ویروس دلتا می تواند همه افراد غیر ایمن که تا حالا به آن مبتلا نشده اند را درگیر کند.


دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به روند مبتلاشدن به کرونا در استان گیلان، اظهار نمود: سیر بیماران سرپایی روزانه همچنان ادامه دارد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه نسبت مثبت شدن تست های کرونائی اندک اندک درحال کاهش است و اگر این سیر نزولی ادامه پیدا کند، از دو هفته دیگر شاهد کاهش تعداد بیماران سرپایی خواهیم بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، وضعیت بستری های کرونائی را صعودی دانست و اشاره کرد: طی شبانه روز گذشته ۳۹۰ بیمار جدید کرونائی را بستری کردیم؛ همین طور از ۲۰۵۰ بستری در روز دوشنبه به ۲۱۰۰ بستری در روز سه شنبه رسیدیم که نشان می دهد وضعیت بیماری بدتر شده ایست.
حیدرزاده، با تاکید بر لزوم رعایت فاصله گذاری فیزیکی و پایبندی به قرنطینه و عدم خروج از منزل فقط در موارد خیلی ضروری، اظهار داشت: به هیچ وجه در دورهمی های خانوادگی و دوستانه شرکت نکنید، برای اینکه ویروس دلتا می تواند همه افراد غیر ایمن که تا حالا به آن مبتلا نشده اند را درگیر کند.
وی با اعلان اینکه تا اختتام هفته واکسیناسیون نوبت دوم در جریان است و تزریق نوبت اول نداریم، اشاره کرد: افرادی که هنوز دوز نخست واکسن کرونا را دریافت نکرده اند باید منتظر بمانند پس از هفته آتی ثبت نام جهت تزریق دوز اول شروع می شود.
معاون علوم پزشکی گیلان، تعطیلات کرونائی را فرصتی برای کاهش شدت بیماری دانست و تصریح کرد: برنامه های عزاداری سید و سالار شهیدان که مصادف با تعطیلات است، حتما در فضای باز و همراه با رعایت فاصله گذاری فیزیکی و ماسک باشد و مدت زمان برگزاری را محدود کنید تا شاهد بیمار شدن افراد نباشیم.
منبع:

1400/05/27
14:57:53
5.0 / 5
786
تگهای خبر: دریا , شركت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg