شمال برگ ShomalBarg.ir
رییس كل دادگستری استان خبر داد

مشاوره رایگان به بالای ۳۱ هزار نفر از مراجعین دستگاه قضایی مازندران

مشاوره رایگان به بالای ۳۱ هزار نفر از مراجعین دستگاه قضایی مازندران

شمال برگ: مازندران رئیس کل دادگستری استان مازندران از مشاوره رایگان به بالای 31 هزار نفر از مراجعین در 3 ماه گذشته آگاهی داد.


محمد صادق اکبری با اعلان اینکه از اهداف تشکیل واحدهای ارشاد و معاضدت، توانمند ساختن مراجعه کنندگان، حفظ کرامت ارباب رجوع، جلب رضایت آنان و رعایت حقوق همه جانبه آنها است، اظهارکرد: باتوجه به هزینه سنگین وکالت، این اهداف بوسیله راهنمایی و ارشاد مراجعین در امتداد اقامه دعوا و پیگیری آن و همین طور بهره گیری از وکلای معاضدتی برای مراجعین بی بضاعت و امکان وکالت اتفاقی و استفاده ازکارشناسان در جهت تسهیل امور استعلامات و تعاملات عینیت خواهد یافت.
این مقام عالی قضایی استان مازندران در ادامه بیان کرد: با همکاری همکاران قضایی در استان ۳۱ هزار و ۲۳۱ مورد مشاوره حضوری و یک هزارو ۲۶ موردنیز مشاوره تلفنی توسط واحد ارشاد، مشاوره صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: همین طور در مدت مذکور ۲ هزارو ۷۷۴ مورد از مشاورین حقوقی و ۲۸ نفر از وکلای کانون وکلا در واحد ارشاد حضور یافته و به راهنمایی و ارشاد قضایی مردم پرداختند.
اکبری در بخش دیگری ازسخنان خود یکی از اولویت های دستگاه قضایی را خدمات وکالتی عنوان نمود و اضافه کرد: هیچ کس به خاطر نداشتن پول نباید از خدمات حقوقی محروم شود باید به یک انسان نیازمند از صفر تا ۱۰۰ خدمات وکالتی ارایه داده شود، بطوریکه در سه ماهه اول امسال، دستگاه قضایی استان ۱۲۹ مورد وکیل معاضدتی و ۱۷ مورد کارشناس معاضدتی به مراجعان معرفی کرده است.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران، عالی ترین مقام قضایی استان اشاره کرد: باتوجه به انتشار ویروس کرونا، با رعایت پروتکل ها مشاوره و معاضدت های قضایی انجام می شود.
منبع:

1400/05/04
21:06:06
5.0 / 5
978
تگهای خبر: خدمات , مازندران , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg