شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان تاكید كرد

لزوم تغذیه مومنان در روز غدیر

لزوم تغذیه مومنان در روز غدیر

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان تغذیه مؤمنان را یکی از سفارشات ائمه معصومین در این روز عنوان و اظهار داشت: سازمان تبلیغات راهبرد سال جاری خود را احیا و ترویج تغذیه خانگی در غدیر خم خواهد گذاشت.


حجت الاسلام سعید مهدوی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه عید غدیر یکی از بزرگترین روزهای سرور بشریت است اظهار نمود: عید غدیرخم، روز ظهور و ابلاغ امامت و ولایت بهترین انسان روی زمین یعنی مولا امیرالمؤمنین (ع) است.
وی عید غدیرخم را یوم الله اکبر برشمرد و اضافه کرد: تمامی ائمه معصومین در جهت بزرگداشت این روز بزرگ، سفارشات ویژه ای داشته اند که در ارتباط با هیچ یوم الهی این همه آداب تعظیم و تجلیل وجود نداشته است.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان افزود: پیام غدیر را نه تنها شیعیان بلکه آحاد مردم در نظام بشریت باید تحویل بگیرند و در این صورت است که حاکمیت الهی محقق و بشریت شاهد صلح، عدل و آرامش حقیقی جهانی خواهد شد.
حجت الاسلام مهدوی با تکیه بر ترویج فرهنگ غدیر و پیام آن در جامعه اضافه کرد: سازمان تبلیغات اسلامی استان برای تبلیغ پیام غدیر بیشتر از ۱۱۰ ایستگاه تبیینی تحت عنوان (میعاد غدیر) با حضور کارشناسان فرهنگی و مبلغین دینی و معلمین داوطلب در مجامع عمومی با رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی در صورت امکان برگزار خواهد نمود.
وی تغذیه مؤمنان را یکی از سفارشات ائمه معصومین در این روز عنوان و خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات علاوه بر تشویق تشکل های دینی در خصوص احیا و ترویج سنت تغذیه در این ایام خجسته راهبرد سال جاری خود را احیا و ترویج تغذیه خانگی در غدیر خم خواهد گذاشت؛ بدین معنا که آحاد گیلانیان یک یا هر تعداد که توانایی دارند غذایی پخته و توزیع نمایند و همانند لیلة الرغائب که خیرات برای اموات به صورت عمومی نهادینه شده تغذیه غدیر خم در خانه های تک تک عاشقان امیرالمونین به اندازه توانشان نهادینه شود.
وی از برگزاری پویش نذر غدیریه بواسطه دعوت از همسایگان مساجد محلات در شهر و روستا در گیلان اطلاع داد و اظهار داشت: در جهت همین فرهنگ سازی با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش جهت ترویج و تبلیغ تغذیه غدیر از شبکه شاد هم بهره مند خواهیم شد.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان ساخت کلیپ غدیر با مبحث مردمی سازی تغذیه غدیر و پخش آن از شبکه باران، پشتیبانی از کارناوال های شادی خودرویی، بهره گیری از اساتید و فضلا به صورت لایو در شبکه شاد آموزش و پرورش و... را از دیگر برنامه های پیشبینی شده در روزهای بزرگداشت عید غدیرخم در استان عنوان نمود.
حجت الاسلام مهدوی تصریح کرد: سفارش می نماییم همه مومنین با نصب پرچم و ریسه های پارچه ای شادآفرین بر روی درب منازل در جهت بزرگداشت این عیدالله اکبر شرکت کنند.
وی با اشاره به اینکه سال قبل بیشتر از 300 تشکل مردم نهاد در شهر و روستاهای گیلان، تغذیه جمعی غدیر را انجام دادند اظهار داشت: طبق گزارشات سال جاری این عدد بسیار بیشتر خواهد بود و امید است که دستگاههای خدماتی یاور این تشکل های مردم نهاد در گوشه و کنار استان باشند.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان ضمن اشاره به برگزاری پویش هایی با عنوان "همسایه و هم سفره مرتضی علی(ع)" توسط تشکل های مردم نهاد در گیلان خاطرنشان کرد: در این پویش بخشی از اقلام مانند مرغ توسط اشکل های مردم نهاد تهیه و به برخی از مومنان سپرده تا هر خانه حداقل یک پُرس غذای حاصل از طبخ آنرا توزیع و یک نفر را میهمان سفره حضرت امیرالمؤمنین کند.
منبع:

1400/05/02
23:23:57
5.0 / 5
835
تگهای خبر: آموزش , خدمات , خودرو , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg