شمالبرگ ShomalBarg.ir

جزییات واژگونی اتوبوس در محور هراز

جزییات واژگونی اتوبوس در محور هراز

شمال برگ: مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود که علت تامه تصادف اتوبوس مسافران در محور هراز عدم توجه راننده به جلو و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی او بوده که دراین زمینه راننده مادام العمر ممنوع الخدمات خواهد شد و با شرکت حمل ونقلی مورد نظر به سبب تخلفات گوناگون در این سفر برخورد جدی خواهد شد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، بامدادان چهارشنبه (۳۰ تیر ماه) اتوبوس اسکانیا در محور هراز واژگون شد که در همان ساعات اولیه زکریا اشکیود -سخنگوی اورژانس استان مازندران از کشته شدن سه مسافر و ۳۹ مصدوم در این حادثه آگاهی داد.
فرهاد صالحیان - مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- درباره جزییات این حادثه و بررسی علل بروز آن در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: اتوبوس مورد نظر اتوبوس اسکانیای صفرکیلومتر بود که ساعت ۲۲: ۳۰ از اسلامشهر تهران به مقصد گرگان سفر خودرا شروع کرد و در این مسافت ۴۱۲ کیلومتری با تعداد مسافر ۱۰ نفر صورت وضعیت خودرا دریافت کرد اما در ساعت ۰۳: ۳۵ دقیقه بامدادان چهارشنبه (۳۰ تیر ماه) در محور هراز محدوده پنجاب در راه پیچ راست گرد از جاده خارج و به نیوجرسی سمت چپ برخورد کرد و متاسفانه واژگون شد.
وی ادامه داد: این اتوبوس تنها پیش از این شش بار سفر کرده بود و در این سفر مسافرانی که کمربند بسته بودند از این حادثه جان سالم به در بردند. البته در این اتوبوس تخلفات خیلی از سوی راننده و شرکت حمل ونقلی موردنظر رخ داده؛ چونکه بر طبق پروتکلهای بهداشتی اعلام شده از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا حداکثر ظرفیت مجاز این اتوبوس برای پذیرش مسافر ۲۲ نفر بود؛ در حالیکه در هنگام حادثه ۴۳ نفر مسافر (با راننده) در این اتوبوس حضور داشتند.
مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: بر این اساس مسلما راننده بصورت مادم العمر ممنوع الخدمات خواهد شد و با شرکت خاطی بصورت جدی برخورد خواهیم کرد؛ چونکه به غیر از تخلفات مذکور در حوزه رعایت پروتکلهای بهداشتی، تابلو اطلاع رسانی برای مسافران در اتوبوس نصب نشده بود. اگر مسافران می خواستند مشکلی را با شرکت حمل ونقلی مذکور در بین بگذارند باید بوسیله این تابلو و شماره تماسی که در آن درج شده بود این کار را انجام می دادند اما اساساً تابلویی در کار نبود.
صالحیان افزود: در این اتوبوس چک فهرست و مهر مدیر فنی درج نشده بود و این هم یکی دیگر از تخلفاتی است که راننده و شرکت حمل ونقلی مورد نظر باید به خاطر آن مورد مواخذه قرار گیرند و نسبت به آن پاسخگو باشند.
وی اظهار داشت: این اتوبوس با ۱۰ نفر صورت وضعیت خودرا دریافت کرده و از اسلامشهر سفر خودرا آغاز نموده است اما نهایتاً با ۴۳ مسافر واژگون شده است. جالب تر این که این اتوبوس هنگامی که در پلیس راه جاجرود دقیقا دو ساعت و سی و پنج دقیقه پس از حرکت ثبت ساعت کرده، ۴۳ نفر در اتوبوس بودند و دو ساعت بعد هم این تصادف اتفاق افتاده است. البته مسافران بایستی در چنین شرایطی بوسیله تلفن گویا و سامانه پیامکی یا اپلیکیشن ۱۴۱ به ما گزارش می دادند تا جلوی این تخلف گرفته شود؛ چونکه اگر از بروز این تخلف خبر داشتیم مسلما بایستی ۲۵ نفر از مسافران در پلیس راه جاجرود از اتوبوس پیاده می شدند و بوسیله شرکت حمل ونقلی خاطی، اتوبوس جایگزین برای آنها می گرفتیم.
منبع:

1400/04/31
16:14:21
5.0 / 5
970
تگهای خبر: حمل و نقل , خدمات , دریا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg