شمالبرگ ShomalBarg.ir
امام جمعه بندر آستارا:

درب آرامستان های آستارا بسته شود

درب آرامستان های آستارا بسته شود

از گیلان امام جمعه بندر مرزی آستارا، اظهار داشت: شهرداری ها و دهیاری ها، درب آرامستان را برای تشییع اموات با تعداد معدود باز کنند و مردم فاتحه را از منازل خود به اموات بفرستند.


حجت الاسلام والمسلمین کاظم حافظ نیا، در جلسه شورای فرهنگ عمومی بندر مرزی آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با توجه به این که مقام معظم رهبری "فرهنگ را هوایی می داند که ما تنفس می کنیم" اظهار نمود: ولی متأسفانه اولویت کار مسئولان ما "فرهنگ" نیست.
وی با اعلان اینکه تناسبی بین دستورات مقام معظم رهبری و عملکرد مسئولان کشور در برخورد با فرهنگ وجود ندارد اضافه کرد: می طلبد که در بخش فرهنگ ابتدا به مسئولان بپردازیم و اگر این مساله حل نشود جامع تغییر نمی یابد.
امام جمعه آستارا با بیان به این که "آستارا" در خط مقدم مبارزه با دشمن در مقابل آماج تبلیغات سنگین ضد فرهنگی قرار دارد، اشاره کرد: با توجه به این که این وضعیت بسیار حائز اهمیت می باشد، ولی متأسفانه یک ذره دغدغه فرهنگی در میان مسئولان وجود ندارد.
وی افزود: مسئولان دغدغه های جاه طلبی، میز، مقام، قدرت و سایر موارد را دارند، افزود: در بین این دغدغه ها از دین، تقوا، فرهنگ، ایمان، حل مشکلات مردم و سایر سفارشات دینی خبر نیست.
امام جمعه آستارا با انتقاد از این که آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی آستارا در آبان ۱۳۹۹ تشکیل شده است، اشاره کرد: امروز بعد از چند ماه این جلسه که باید هر ماه یک دفعه تشکیل گردد، تشکیل گردیده ولی متأسفانه مسئولانی را که اثرگذار هستند در این نشست غایبند.
وی اضافه کرد: نماینده هیچ اداره ای اجازه ورود، اظهارنظر و امضای مصوبات این جلسه را ندارد و باید شخص رییس و مدیر آن اداره و نهاد در جلسات حاضر شود.
حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا، در ادامه از تشکیل کارگروه فضای مجازی در زیرمجموعه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آگاهی داد و اشاره کرد: خبرنگاران خبرگزاری های ایسنا (رامین بشرویه)، میزان (مهدی حسین نژادی)، ایرنا (یوسف هدایتی)، شبستان (پیمان ناصری زارع) و فارس (میثم ربانی) بعنوان اعضای این کارگروه عرضه شدند که خبرنگار خبرگزاری میزان بعنوان نماینده دائم خبرگزاری ها در جلسات حاضر و جمع بندی های این کارگروه را اطلاع رسانی خواهدنمود.
وی با تاکید بر این که این کارگروه باید زیبایی های فرهنگی آستارا در کنار بیان لطمه ها با زبان منطقی را در اولویت قرار دهد، تصریح کرد: اشاعه بدی ها، سیاه نمایی، بازی با شخصیت و آبروی افراد و سایر پدیده های منفی، از اولویت کاری فعالان مجازی شده است و در این فضا یک راه حل و پیشنهاد سازنده ای نیز منتشر نمی گردد.
وی با اشاره به این که فعالان فضای مجازی گوی سبقت را از خبرگزاری ها و صدا و سیما ربوده است، توضیح داد: اخبار با تعریف دیگری در فضای مجازی منتشر می شود که می طلبد کارگروه فضای مجازی به شکل دل سوزانه در این عرصه ورود کند تا فضای مذکور سر و سامان یابد.
امام جمعه آستارا در بخش دیگر سخنان خود بر ساماندهی تبلیغات محیطی در سطح شهرهای آستارا و لوندویل و بنرهای سردرگم در شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت: طی چند ماه گذشته شاهد تبلیغات غیرقانونی و نصب بنرهای نامتعارف در معابر عمومی بودیم و صورت خودرا به هر طرف برمی گرداندیم این بنرها را می دیدیم.
وی با اعلان اینکه تبلیغات به سمت فضای مجازی رفته است، خطاب به ادارات ورزش و جوانان و آموزش و پرورش، سفارش کرد: در طراحی بنرها و پوسترها پوشش های اسلامی متناسب با موازین شرعی را در اولویت قرار دهند و این مساله شامل آقایان هم می شود که با لباس های مختلف ورزشی تصاویر آنها را در بنرها می بینیم.
وی با تاکید بر این که چاپ بنرهای تبریک و بنرهایی از این دست هزینه اضافی می باشد، اظهار داشت: ساماندهی تبلیغات محیطی از الزامات شهرداری ها است.
امام جمعه آستارا در بخش پایانی سخنان خود به شرایط قرمز کرونائی شهرستان اشاره نمود و تصریح کرد: ورود سیل عظیم مسافر، عدم رعایت مردم، عادی نگاری در بازارها و مراکز فروش، عدم استفاده از ماسک، برگزاری عروسی ها با رعایت حداقل مسایل بهداشتی و سایر موارد از دلیلهای تغییر رنگ شهرستان بود.
وی خطاب به شهرداری ها و دهیاری ها، هشدار داد: درب آرامستان ها باید بسته شود و مردم می توانند فاتحه را از منازل خود هم به اموات برسانند و هرگونه تجمع بر سر مزار ها با هدف برگزاری آیین یادبود برای اموات ممنوعست و درب آرامگاه ها فقط برای دفن اموات با تعداد معدود باز شوند.
وی افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باید چاپخانه ها را مجاب کند تا در اعلامیه ها، آدرس برگزاری آیین ترحیم در منازل و حتی برگزاری مجالس در مزار ها را منتشر نکنند.1400/04/14
10:45:56
5.0 / 5
1127
تگهای خبر: آستارا , آموزش , شهرداری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg