شمالبرگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان تاكید كرد

مشاركت بسیج سازندگی در طرح مدیریت پسماند روستایی در گیلان

مشاركت بسیج سازندگی در طرح مدیریت پسماند روستایی در گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان استاندار گیلان، با اشاره به مشارکت بسیج سازندگی در پروژه های عام المنفعه، اظهار داشت: باتوجه به شروع اجرای طرح مدیریت پسماند روستایی(مپ) در مناطق گیلان، استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی در استمرار این مسیر، اثرگذار می باشد.


ارسلان زارع در جلسه کارگروه سازمان بسیج سازندگی استان گیلان، با اعلان اینکه تجربه موفق استفاده از ظرفیت گرانسنگ مردم خصوصاً جوانان در عرصه های اجتماعی، سیاسی، عمرانی و جهادی خصوصا در قالب نیروهای بسیج طی دوران دفاع مقدس برکسی پوشیده نیست، اظهار نمود: در عرصه سازندگی، عمران و آبادانی کشور بعد از دفاع مقدس نیز مشارکت بسیج خصوصاً در مناطق محروم، روستایی و کم برخوردار در امتداد عدالت اجتماعی، بهبود وضعیت رفاه مردم و دسترسی به امکانات بهتر زندگی، پر واضح است.
وی افزود: نقش آفرینی رکن تخصصی بسیج سازندگی از پیکره بزرگ و شجره طیبه بسیج در راه اندازی مسکن محرومان و نیز آب و راه روستایی و سایر پروژه ها با بهره بردن از مشارکت مردم خصوصاً جوانان بسیجی، نیروی انسانی متخصص و ابزار و امکانات موجود، به دستگاه های اجرائی جهت استفاده از این ظرفیت قانونی در تسریع اجرای پروژه ها با هزینه کمتر اطمینان می دهد.
نماینده عالی دولت در گیلان اشاره کرد: بسترهای مشارکت بسیج سازندگی در کارهای زودبازده با مقیاس کوچک و متوسط در مناطق محروم و روستایی همچون آب، کشاورزی، آبخیزداری، جنگلها، مراتع و زیست محیطی و نیز اجرای پروژه های عام المنفعه همچون راه اندازی مدرسه، خانه های بهداشت و بهسازی آنها در گیلان به خوبی برقرار است.
زارع به تجارب موفق بهره گیری از بسیج سازندگی در پروژه هایی از قبیل راه اندازی مسکن و آب روستایی و مناطق محروم گیلان با اعتقاد به استفاده از مشارکت مردم، شوراهای اسلامی و دهیاری ها اشاره نمود و اضافه کرد: باتوجه به شروع اجرای طرح مدیریت پسماند روستایی(مپ) در مناطق گیلان، استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی در استمرار این مسیر، اثرگذار می باشد.
وی همراهی بسیج سازندگی در اجرای طرح جمع آوری گیاهان مزاحم تالابی و سنبل آبی بعنوان یک رسالت و مسئولیت اجتماعی را تصریح کرد و اظهار داشت: انتظار می رود تا در اجرای طرح های محوله به بسیج سازندگی از طرف دستگاه های اجرائی شاهد بهره برداری در بازه زمانی کوتاه مدت تا آخر سال جاری باشیم.
منبع:

1400/04/11
15:56:41
5.0 / 5
1122
تگهای خبر: پسماند , كشاورزی , گیلان , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg