شمالبرگ ShomalBarg.ir

یادكردی از یك شهید

یادكردی از یك شهید

به گزارش شمال برگ پیکر شهید قاسم عبدی اواخر تیر سال ۱۳۸۰ همراه با ۵۷۰ شهید غریب اسارت به وطن بازگشت و در ۹ مرداد ۱۳۸۰ کنار دیگر شهدای محمود آباد خاکسپاری شد.به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، قاسم عبدی، در تاریخ ۱۷ فروردین ۱۳۴۷ در محمودآباد مازندران متولد شد. وی بعنوان بسیجی در لشگر ۲۵ کربلا حضور یافت و در ادامه عملیات «والفجر ۹» در تاریخ ۸ فروردین ۶۵ با تنی مجروح اسیر و زیر شکنجه ها دشمن بعثی در ۸ خرداد ۱۳۶۵ غریبانه در یکی از بیمارستان های عراق به شهادت رسید.
در بخشی از وصیت نامه این شهید می خوانیم:

«چه شهید شویم و چه زنده بمانیم؛ در هر دو صورت پیروزیم چون از واقعه کربلا ۱۴ قرن می گذرد و هنوز نام امام حسین (ع) را با شکوه فراوان می برند. امام خمینی کسی بود که مثل امام حسین (ع) در درجه اول سینه خویش را سپر قرار داد و در مقابل کافران و از خدا بی خبران مثل کوه استوار ایستاد. همین که دریاها و اقیانوس ها باید خروش را از او یاد بگیرند. چون امام خمینی ابر مردی است با ایمانو دوست دارم مثل یک بسیجی در جبهه به شهادت برسم چون شهادت سعادت است و یک شهید بالاترین مقام را در پیشگاه خداوند دارد.»

پیکر مطهر این شهید اواخر تیر سال ۱۳۸۰ همراه با ۵۷۰ شهید غریب اسارت به وطن بازگشت و در ۹ مرداد ۱۳۸۰ کنار دیگر شهدای محمود آباد خاکسپاری شد.

منبع:

1400/03/23
10:03:33
5.0 / 5
981
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg