شمالبرگ ShomalBarg.ir
نوبخت خبر داد

ورزشگاه ۵۰۰۰ نفری چالوس طی  ماه های آتی  افتتاح می شود

ورزشگاه ۵۰۰۰ نفری چالوس طی  ماه های آتی  افتتاح می شود

شمال برگ: مازندران معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ابراز امیدوار کرد که فاز نخست ورزشگاه پنج هزار نفری چالوس تا یک ماه آتی تکمیل و به بهره برداری برسد.


محمدباقر نوبخت امروز پنجشنبه ۱۳ خرداد در جریان بازدید از ورزشگاه پنج هزار نفری روستای "تجن کلای"' بخش مرکزی چالوس اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت پنج هزار نفری این ورزشگاه و امکاناتی که دارد میتوان از این مجموعه برای اردوهای تیم ملی استفاده کرد؛ بدین منظور باید پروژه هر چه زودتر به بهره برداری کامل برسد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اظهار اینکه این مجموعه با این امکانات، نیازهای ورزشی این منطقه را بر طرف خواهد کرد، از اختصاص ۲۵ میلیارد تومان برای آن اطلاع داد و افزود که این اعتبار علاوه بر مطالبات پیمانکار برای ایجاد راه دسترسی به این مجموعه هزینه خواهد شد.
معاون رئیس جمهوری در مورد فاز دوم این مجموعه اظهار داشت: بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته تلاش می شود تا آخر کار دولت دوازدهم طرح های این چنینی همچون ۳۲ طرح سفر سال قبل را به تمام برسانیم.
نوبخت اضافه کرد: تابحال برای تکمیل این طرح ها بیشتر از اعتبارات مصوبه اعتبار تخصیص یافته است.
ورزشگاه پنج هزار نفری چالوس از طرح های مصوب سفر مقام معظم رهبری به منطقه است که زمین آن به گستره حدود پنج هکتار از سال ۹۱ آغاز شد.
طبق گفته پیمانکار ورزشگاه پنج هزار نفری روستای "تجن کلای" بخش مرکزی چالوس با تخصیص ۳۷ میلیارد تومان اعتبار مصوبه سفر مقام معظم رهبری و دولت تابحال ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در صورت تأمین اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی این ورزشگاه تا آخر شهریور به بهره برداری خواهد رسید.
حمیدرضا کهن ضمن اشاره به این که نصب صندلی ها و چمن مصنوعی این ورزشگاه به اتمام رسیده است، اظهار داشت: جایگاه ویژه بانوان با ۳۲۰ صندلی، جایگاه ویژه خبرنگاران با ۲۴ صندلی، جایگاه وی ای پی با ۲۸ صندلی مبلی و جایگاه سی ای پی(خیلی ویژه) با ۱۰ صندلی مبلی نصب و ۱۰۰ چشمه سرویس برای تماشاگران راه اندازی شده است.
وی افزود: نصب چهار برج نورافکن به ارتفاع ۲۷ متر و به ظرفیت هزار لوکس اجرا شده است و راه اندازی رختکن میزبان و میهمان، اتاق های داوران، آماده سازی، برگزاری مسابقات، ذخیره و موتورخانه و اداره برق و انتظامات هم ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
کهن از باقی ماندن محوطه سازی ورزشگاه که شامل ایجاد پارگینگ با ظرفیت ۵۰۰ خودرو و آسفالت راه های دسترسی به این ورزشگاه به طول حدود یک کیلومتر و ۵۰۰ متر به راه اصلی و عرض ۱۶ متر و بخش از ساختمان وی ای پی و نرده ها هم اطلاع داد.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، معاون رئیس جمهوری به منظور افتتاح چند پروژه فرهنگی، خدماتی و زیربنایی و بازدید از طرح های در دست اجرای به استان مازندران سفر کرده است.
منبع:

1400/03/16
16:04:30
5.0 / 5
1117
تگهای خبر: چالوس , خدمات , خودرو , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg