شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون توسعه كتابخانه های عمومی خبر داد

پیشرفت فیزیكی چشم گیر 8 كتابخانه مركزی در كشور

پیشرفت فیزیكی چشم گیر 8 كتابخانه مركزی در كشور

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور، از پیشرفت فیزیکی چشم گیر هشت کتابخانه مرکزی در کشور اطلاع داد و اظهار داشت: نهاد کتابخانه ها امروز قابلیت طراحی خیلی از بخش های مختلف کتابخانه های عمومی را با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی، فرهنگی و جغرافیایی داراست.


مهدی رمضانی در جریان بازدید از کتابخانه مرکزی رشت تکمیل و بهره برداری از این پروژه مهم در گیلان و چند استان کشور در برهه حساس اقتصادی کنونی کشور و باوجود محددیت های مالی و کمبود اعتبارات را اتفاق بسیار مثبتی برای عموم مردم گیلان و سراسر ایران عنوان نمود.
مهدی رمضانی در حاشیه بازدید از کتابخانه مرکزی رشت، با تشکر از اهتمام مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان و دست اندرکاران پیگیری تکمیل کتابخانه مرکزی رشت، به نتیجه رسیدن تلاش ها در این عرصه را مرهون حرکت جهادی با کمک و همکاری کارشناسان و مدیران در سطوح مختلف نهاد عنوان نمود و اظهار داشت: حرکت در راه تکمیل کتابخانه های مرکزی در کشور توسط دست اندرکاران مجموعه نهاد شجره طیبه ای است که بعنوان توشه ای برای آخرت یکایک افراد دخیل در این حرکت جهادی به یادگار خواهد ماند.
وی با اشاره به اینکه تکمیل و بهره برداری از کتابخانه های مرکزی رشت و چند استان کشور در این برهه حساس اقتصادی و باوجود محددیت های مالی و کمبود اعتبارات اتفاق بسیار مثبتی برای عموم مردم گیلان و سراسر ایران خواهد بود، اظهار نمود: شاهد پیشرفت فیزیکی چشم گیر هشت کتابخانه مرکزی در کشور در استان های مازندران، مرکزی، قزوین، قم، کردستان، کرمانشاه و لرستان هستیم.
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی، به موانع مختلف در راه اتمام مراحل راه اندازی و تکمیل این کتابخانه ها هم اشاره نمود و اضافه کرد: در ادامه روند تکمیل پروژه های فرهنگی به خصوص کتابخانه های مرکزی در سرتاسر کشور برخی اختلافات در حوزه تملک عرصه و بنا، موانع مالی و ایرادهای حقوقی وجود داشت که این موانع به فضل خدا و به پشتوانه ارتباطات دست اندرکاران مجموعه و خلوص نیتی که برای رضای خدا و مردم وجود داشت مرتفع شد و امروز شاهد به ثمر نشستن این حرکت هستیم.
رمضانی، با تکیه بر ضرورت تنظیم زمان بندی نهایی عملیات اتمام پروژه کتابخانه مرکزی رشت با مسئولین متولی امر در استان خاطرنشان کرد که بعد از آخر این مرحله عملیات تجهیز با سرعت و دقت توسط مجموعه نهاد آغاز و این کتابخانه مهم در کمترین زمان ممکن آماده افتتاح و بهره برداری می شود.
او همینطور ضمن اشاره به تجربه موفق نهاد کتابخانه های عمومی کشور در بهره برداری از چندین کتابخانه مرکزی مهم در کشور، اظهار داشت: نهاد کتابخانه ها امروز قابلیت طراحی خیلی از بخش های مختلف کتابخانه های عمومی را با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی، فرهنگی و جغرافیایی داراست و می تواند کارکردهای فرهنگی، هنری، آموزشی و دینی برای عموم مردم را در سطح ایده آل عرضه نماید.
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی، با دفاع از عملکرد این نهاد در حوزه های مختلف فرهنگی، زیرساختی، آموزشی و منابع انسانی، اظهار داشت: مجموعه نهاد کتابخانه ها امروز یکی از مهم ترین دستگاه های فرهنگی کشور شناخته شده است که در بحث محافل ادبی، برگزاری جشنواره های مختلف نظیر جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه ها و پویش های مختلف فرهنگی بسیار موفق عمل کرده است.
رمضانی به تلاش دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای رفع مشکلات این مجموعه با رایزنی های فشرده با نمایندگان مردم در مجلس و اعضای کمیسیون های مختلف هم اشاره نمود و رفع موانع و مشکلات نهاد را نیازمند اصلاح قوانین دانست.
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان هم در این جلسه با قدردانی از توجه ویژه دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی به مسائل کتابخانه های عمومی استان گیلان خصوصا تکمیل بزرگترین پروژه فرهنگی شمال کشور در گیلان یکی از خیرات و برکات ایجاد نهاد مجموعه نهاد را ایجاد فضاهای فرهنگی مناسب برای اقشار مختلف مردم دانست.
وی با اشاره به اینکه نگاه کارشناسانه به مسائل و روحیه جهادی و تیمی در مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان عامل موفقیتمان در حوزه های مختلف بوده است، اظهار داشت: ایجاد نخستین کتابخانه مدرسه در گیلان، ایجاد دو کتابخانه ویژه مادر و کودک در استان و همینطور تکمیل و افتتاح بعضی از پروژه های عمرانی نظیر کتابخانه های عمومی چوبر و واجارگاه و طرح توسعه کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان که به جهت کمبود اعتبارات مالی مسکوت مانده بودند بخشی از این موفقیت ها بوده که به لطف خداوند و همراهی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به ثمر نشست.
این مسئول فرهنگی، کتابخانه مرکزی رشت را یک مجموعه کامل با امکانات ویژه عنوان نمود که با تکمیل و بهره برداری از آن بخش اعظمی از مشکلات در حوزه کمبود فضای مطالعه شهر رشت مرتفع خواهد شد.
منبع:

1400/03/05
23:14:00
5.0 / 5
1085
تگهای خبر: اقتصادی , رشت , شمال , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg