شمالبرگ ShomalBarg.ir

نیاز دائمی 14 هزار نفر در مازندران به تزریق خون

نیاز دائمی 14 هزار نفر در مازندران به تزریق خون

به گزارش شمال برگ مازندران مدیرکل انتقال خون استان مازندران از نیاز دائمی ۱۴ هزار نفر در این استان به تزریق خون اطلاع داد و اظهار داشت: همچنان وضعیت ذخایر خونی مازندران مناسب نمی باشد.دکتر ذوالفقار تقوی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان ۱۱ هزار و ۹۵۱ نفر در مراکز اهدای خون استان پذیرش شدند، اظهار نمود: از این تعداد رجوع کننده، ۹ هزار و ۶۶۵ نفر خون اهدا کردند.

وی اظهار داشت: از مجموع خونگیری ۵ هزار و ۴۱۱ نفر اهدا کننده مستمر، ۲۹۶۶ نفر دارای سابقه اهدای خون و ۱۲۸۸ نفر بار اولی بودند.

مدیرکل انتقال خون مازندران اظهار داشت: آمار اهدای خون از آغاز فروردین تا ۲۵ اردیبهشت سال جاری، ۲۲ هزار و ۴۸۸ نفر به مراکز و پایگاه های انتقال خون رجوع داشتند و ۱۸ هزار و ۵۰۸ نفر اهدای خون انجام دادند.

تقوی ضمن اشاره به این که مازندران یکی از استان های پرمصرف خون در کشور است، خاطرنشان کرد: بیماران سرطانی، تالاسمی، دیالیزی و هموفیلی از مصرف کنندگان دائمی خون و فرآورده های خونی هستند که تعداد آنان در استان به ۱۴ هزار نفر می رسد.

مدیرکل انتقال خون استان با تکیه بر این که تمامی پروتکلهای بهداشتی در مراکز اهدای خون استان رعایت می شود، اظهار نمود: تمامی وسایل و تجهیزات در فرایند اهدای خون یک بار مصرف و استریل است و از این بابت مردم نگرانی نداشته باشند.

وی وضعیت ذخایر خون در مازندران را نامناسب ارزیابی کرد و از مردم این استان خواست تا همواره در تأمین خون مورد نیاز بیماران در کنار انتقال خون باشند.

مدیرکل انتقال خون مازندران افزود: از همدلی و همراهی تمام اهداکنندگان خون بخصوص در خلال یک ماه گذشته در ماه مبارک رمضان برای نجات جان بیماران تشکر و قدردانی می نماییم و با عنایت به نیاز مستمر مراکز درمانی به خون و فرآورده های خونی، خواهان حضور مداوم مردم در مراکز اهدای خون هستیم.

منبع:

1400/02/26
20:52:47
5.0 / 5
1039
تگهای خبر: تجهیزات , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg