شمال برگ ShomalBarg.ir
فرماندار رشت:

۳۷۹ بیمار كرونایی در مراكز درمانی شهرشتان رشت بستری هستند

۳۷۹ بیمار كرونایی در مراكز درمانی شهرشتان رشت بستری هستند

به گزارش شمال برگ از گیلان فرماندار رشت با اشاره به اینکه در شهرستان ۶۱ درصد پروتکلهای بهداشتی رعایت می شود، اظهار داشت: هم اکنون در مراکز درمانی شهرستان رشت ۳۷۹ بیمار بستری هستند.


علی فتح اللهی امروز در جلسه شهرستانی ستاد کرونا رشت با اشاره به اینکه هم اکنون در مراکز درمانی شهرستان رشت ۳۷۹ بیمار بستری هستند، اظهار نمود: مقابله با کرونا ویروس که یکسالی است فراگیر شده، همت همگانی را می طلبد.
فرماندار شهرستان رشت با تکیه بر اینکه از ظرفیت های شب قدر بهره لازم گرفته شود، اظهار داشت: همه ما در این شبهای باقی مانده جهت ریشه کنی این ویروس منحوس از بشریت و سلامتی مستدام به درگاه الهی دعا نماییم.
وی افزود: نفس کشیدن و سلامتی بزرگترین هدیه الهی است، بحران کرونا ویروس تلنگری ایجاد کرد که هر جایگاهی که داریم بدان مغرور نباشیم، چون که پست، مدرک و جایگاه هیچگاه نخواهد توانست در مقابل این ویروس بایستد.
فتح اللهی با اشاره به اینکه ویروس کرونا در این زمان همه فعالیتهای جهان را مختل کرده است، اظهار داشت: این ویروس اقتصاد و فعالیتهای بشری را با مشکلاتی روبه رو کرده، همه بحران های اقتصادی، سیل و زلزله در مدت کوتاهی حل می شد اما این ویروس همه فعالیتهای بشری را بیشتر از یک سال است که تحت تأثیر قرار داده است.
فرماندار رشت با تکیه بر اینکه ویروس کرونا بسیار هوشمندانه عمل می کند، تصریح کرد: هر کجا به اصول بهداشتی توجهی نشده و ضعیف عمل شود، ویروس بسیار قوی است و برعکس هر وقت به پروتکلهای بهداشتی توجه گردد و عادی انگاری نشود با این ویروس منحوس مقابله لازم انجام می شود.
فتح اللهی با تکیه بر اینکه باور کنید که شرایط عادی نیست، افزود: با دستور و استفاده از قوه قهریه این ویروس ریشه کن نخواهد شد، ریشه کنی این ویروس یک همت همگانی را می طلبد.
وی میانگین رعایت پروتکلهای بهداشتی طبق اعلام ستاد کرونا طی هفته گذشته در گیلان را ۵۱ درصد اعلام نمود و اظهار داشت: حالا این آمار به ۶۱ درصد افزایش پیدا کرده است و با میانگین کشوری تنها یک درصد فاصله دارد.
فتح اللهی با تشکر از همه دستگاههای همراه، تصریح کرد: از بسیج، سپاه، نیروی انتظامی و همه دستگاه هایی که در روند مقابله با این بیماری همکاری کردند کمال تشکر و قدردانی را دارم.
وی به دستورالعمل بانک ها طی این بحران اشاره و بیان نمود: بانکهای عامل طبق دستورات اعلام شده تا ۲۰ اردیبهشت حق برگشت زدن چک ها را ندارند و همه بانک ها موظفند که در این شرایط با رعایت، همکاری کنند.
نماینده عالی دولت در مرکز گیلان به مکان های واکسیناسیون اشاره و اذعان کرد: از ظرفیت همه دستگاه ها و مکان ها برای تزریق واکسیناسیون بهره گرفته شود. این روند با گسترش مکان های مناسب باتوجه به رعایت پروتکلهای بهداشتی اجرا شود.
منبع:

1400/02/14
21:07:41
5.0 / 5
1219
تگهای خبر: اقتصادی , رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg