شمالبرگ ShomalBarg.ir

انهدام باند كلاهبرداری با هك حساب بانكی ۲۵۰۰ نفر در مازندران

انهدام باند كلاهبرداری با هك حساب بانكی ۲۵۰۰ نفر در مازندران

مازندران فرمانده انتظامی استان مازندران از انهدام باند کلاهبرداری اینترنتی با 5 میلیارد ریال کلاهبرداری و هک حساب بانکی بیش از 2500 شهروند آگاهی داد.به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار مرتضی میرزایی در تشریح این خبر، بیان کرد: در پی دریافت چند فقره پرونده قضائی در خصوص کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان به ارزش ۱۰۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بوسیله راه اندازی سایت های صیغه یابی و ساخت درگاه جعلی، بررسی موضوع بصورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
وی از انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات فنی از طرف کارآگاهان پلیس فتا آگاهی داد و اشاره کرد: با انجام اقدامات تخصصی مخفیگاه ۳ متهم به کلاهبرداری اینترنتی در شهرستان آمل شناسایی شد و با هماهنگی قضائی این افراد در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان مازندران، اشاره کرد: متهمان بعد از دستگیری به کلاهبرداری اینترنتی و هک حساب بانکی ۲ هزار و ۵۴۰ کاربر اینترنتی به ارزش ۵ میلیارد ریال در سراسر کشور با راه اندازی کانال صیغه یابی و درگاه جعلی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی اقرار کردند.
سردار میرزایی با اشاره به کشف ۱۲ قطعه سیمکارت تلفن همراه، ۱۳ قطعه عابر بانک، ۳ گوشی تلفن همراه اندروید و یک لپ تاپ در بازرسی از مخفیگاه متهمان اظهارکرد: در بررسی های فنی از لوازم و تجهیزات مکشوفه متهمان، اطلاعات حساب بانکی ۲۵۵ شهروند کشف شد.
فرمانده انتظامی استان مازندران در آخر از معرفی متهمان به مرجع قضائی آگاهی داد و اضافه کرد: اینطور کانال ها و سایت ها از طرف افراد فرصت طلب و مجرمان سایبری برای کلاهبرداری و تخلیه حساب شهروندان راه اندازی می شود.
1400/02/10
13:17:45
5.0 / 5
1004
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg