شمال برگ ShomalBarg.ir
مراسم افتتاح طرح های وزارت نیرو

روحانی: اجازه ندهیم ضدانقلاب ذهن مردم را مشوش كند

روحانی: اجازه ندهیم ضدانقلاب ذهن مردم را مشوش كند

به گزارش شمال برگ رئیس جمهور با تکیه بر این که باید واقعیات کشور را به مردم بگویم اظهار داشت: نباید اجازه داد ضد انقلاب و رسانه های خارجی مردم را مأیوس کنند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلیمن حسن روحانی در مراسم افتتاح طرح های وزارت نیرو با اشاره به اینکه شاهد افتتاح طرحها به ارزش 2600 میلیارد تومان هستیم اظهار نمود: ما همیشه با خشکسالی مواجه بودیم و دوره ترسالی ها خیلی کوتاه و خشکسالی خیلی طولانی است سال جاری هم با خشکسالی مواجه هستیم و منابع آبی کشور 50 درصد کاهش پیدا کرده است. دوران بارشها رو به اتمام بوده وبه سمت هوای گرم می رویم. ازاین رو همه باید بیشتر از سال های گذشته تا جای که امکان پذیر است در مصرف آب و برق مراعات و صرفه جویی کنند.
وی افزود: سدهای مانند سال گذشته نیست و خیلی از ظرفیتهای سد خالی بوده ازاین رو در تولید برق آبی گرفتار مشکل می شویم.
رئیس جمهور همینطور با تشکر از وزیر نیرو برای تولید آب و برق و همینطور صادرات برق تصریح کرد: در این سالها که چنگ اقتصادی داشتیم برخی درآمدهای ما بسیار کم و در مرز قطع شدن بود اما در آمدهای دیگری به دست آوردیم دشمن که آنها را محاسبه نکرد مثل پتروشمیی، فولاد، صادرات گاز برق و فرآورده های نفتی. پیش از دولت یازدهم ما قدرت صادرات فرآوردهها را نداشتیم گازئیل و بنزین و حتی گاز در فصل زمستان وارد می کردیم اما امروز صادرکننده گازوئیل، برق و بنزین و گاز هستیم.
وی ضمن اشاره به آغاز سرمایه گذاری ها در کشور از سال 94 و همزمان با اجرای برجام خاطرنشان کرد: برجام توانست درآمدهای در اختیار ما قرار دهد پیش از برجام کمتر از یک میلیون بشکه نفت صادر می شد اما با اجرای برجام این عدد به دو میلیون و 600 تا دو میلیون 700 هزار بشکه در روز رسید که بخش اعظم این درآمدها به صندوق توسعه رفت و برای خیلی از طرحهای مهم سرمایه گذاری شد.
روحانی همینطور اظهار داشت: برای تولید و صادرات ما به سرمایه گذاری نیازمندیم. ما باید تلاش نماییم که تولید بیشتر از نیاز داخلی داشته باشیم تا بازار صادرات به دست بیاوریم. با دست به آوردن بازار صادرات می توانیم، کمیت و کیفیت تولید خویش را افزایش دهیم. ما اگر جهش تولید می خواهیم باید بازار خودرا توسعه دهیم حالا در زمینه برق بازارهای بیرون را در اختیار داریم.
وی افزود: در زمینه تولید برق تجدیدپذیر کار بزرگی در این دولت انجام شد و این برق از راه نیروگاه های باد یو خورشیدی به دست آمد. 80 درصد تولید برق تجدید پذیر در دولت یازدهم و دوازدهم انجام شد.
روحانی ضمن اشاره به طرح پویش الف- ب ایران وزارت نیرو اظهار داشت: وزیر نیرو امروز اعلام نمود این پویش فقط به دولت دوازدهم تعلق ندارد و تا آخر سال هر هفته افتتاح برنامه داریم که من بابت آن خوشحال شدم. وزارت خانه ها به فکر این نباشند که این دولت کی تمام می شود چونکه بحث بحث این دولت نیست بلکه بحث کشور و انجام وظیفه است نباید بگویم فقط در این دولت تلاش نماییم و در دولت بعد افراد دیگری می آیند هر کس باید در حد توان خود برای سربلند ی کشور تلاش کند.
وی تصریح کرد: امروز صد و پنجاهمین تصفیه خانه راه اندازی شد در کل کشور 169 تصفیه خانه داشتیم که 50 تصفیه خانه فقط مخصوص این دولت می باشد ما باید این حقیقت را به مردم بگویم. و اجازه ندهیم ضد انقلاب و رسانه های خارجی در مردم یاس ایجاد نماید و ذهن مردم را مشوش کنند. اگر جنگ اقتصادی نبود کار ما چند برابر بود اگر کرونا نبود شرایط ما بهتر بود. در شرایط کرونا یک و نیم میلیون نفر بیکار شدند اما ما مسیر توسعه کشور را ادامه می دهیم و این مسیر تا آخر سال ادامه می باید خوشحالیم پنجاه و سومین سد ملی را در این دولت افتتاح کردیم و همینطور هشتاد و سومین تصفیه خانه فاضلاب را افتتاح کردیم. معلوم است مسیر، مسیر جهش و توسعه است.
منبع:

1400/02/09
13:11:49
5.0 / 5
1341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg