شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل زندان های گیلان خبر داد

اجرای پویش گیلان همدل جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد

اجرای پویش گیلان همدل جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرکل زندان های گیلان، از آزادی ۳۸۰ زندانی جرایم غیر عمد اطلاع داد و اظهار داشت: خیرین مانند همیشه در پویش همگانی «گیلان همدل» برای آزادی زندانیان در خط مقدم هستند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های گیلان، رضا محمدی اصل ماه مبارک رمضان را ماه همدلی خالصانه و ماه نزدیکی قلوب به خداوند متعال دانست و اظهار داشت: خیرین مانند همیشه در جشن مهربانی و پویش همگانی «گیلان همدل» که در جهت ایجاد بستری هموار برای آزادی زندانیان به اجرا درآمده، در خط مقدم هستند.
وی ادامه داد: ستاد دیه استان گیلان با همت خیرین و نیکوکاران و حضور اثرگذار گروه های جهادی و همیاری شکات، با میزان کل بدهی ۲۴۲ میلیارد تومان، ۳۸۰ زندانی جرائم غیر عمد را آزاد کرده که از این مبلغ ۱۳۶ میلیارد تومان در ارتباط با گذشت شکات است. همینطور ۹۴ میلیارد تومان از راه نقدینگی مددجویان و اعسار از مراجع قضایی تأمین شده و در نهایت ستاد دیه گیلان مبلغ ۱۲ میلیارد تومان برای آزادی این مددجویان پرداخت کرده است.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی گیلان تعداد آزادی در سال جدید را ۱۵ نفر با میزان بدهی ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان دانست و خاطرنشان کرد: ۹ میلیارد از این مبلغ را شکات گذشت کرده اند و مابقی از راه ستاد دیه استان پرداخت شده و زندانیان به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.
محمدی اصل، با اشاره به اینکه زندانیان را پس از آزادی تنها نمی گذاریم، اظهار داشت: زندانیان با فنونی که در زمان تحمل کیفر از راه نهادهای فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در داخل زندان آموزش می بینند می توانند با مدارکی که از راه این نهادها کسب می کنند از امتیازات آن بهره ببرند.
وی تصریح کرد: سال ۹۹ بیشتر از ۲۰۰ زندانی از راه مرکز مراقبت بعد از خروج پس از آزادی مشغول به کار شدند. همینطور طی مدت مذکور توانستیم با یاری خیرین، نهادها و گروه های جهادی به۵۲۲۱ خانواده کمک های نقدی و غیر نقدی پرداخت نماییم و تعداد ۷۲۵۸ خانواده زندانیان را زیر پوشش قرار دهیم.
منبع:

1400/01/31
12:57:38
5.0 / 5
1201
تگهای خبر: صنایع , كشاورزی , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg