شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیرگروه بیماری های مركز بهداشت گیلان:

خاصیت كرونای انگلیسی در سرایت خانوادگی است

خاصیت كرونای انگلیسی در سرایت خانوادگی است

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان، خاصیت و ماهیت ویروس انگلیسی را در سرایت خانوادگی دانست و عنوان کرد: اگر یک نفر به این ویروس مبتلا شود، سایر اعضای خانواده نیز حتما کرونا می گیرند.


دکتر حسن رخشاد در گفت وگو با ایسنا، با اعلان اینکه هم اکنون استان گیلان وضعیت کرونائی کاملا قرمز دارد، اظهار نمود: هر ۱۶ شهرستان گیلان قرمز هستند و امکان دارد دیگر ظرفیت بستری بیماران شدیدا بدحال را در ICU نداشته باشیم.
وی ره آورد عدم همکاری اصناف و مغازه داران در تعطیلی واحدهای صنفی را تداوم سیکل انتقال کرونا دانست و اضافه کرد: در بعضی از شهرستان ها شاهد تکمیل ظرفیت بیمارستان ها هستیم.
مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان، از بستری شدن ۲۴۴ بیمار جدید کرونائی طی شبانه روز گذشته آگاهی داد و اشاره کرد: این تعداد بستری ها نسبت به روز قبل تر ۵۰ نفر افزایش داشته که نشان دهنده چهار برابر شدن بستری های روزانه ماست.
رخشاد، با اعلان اینکه هم اکنون ۱۰۶۷ بیمار کرونائی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند، افزود: ۱۲۸ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و حالشان وخیم است.
وی موج چهارم کرونا را نسبت به سه موج قبلی بسیار شدید و عجیب دانست و اظهار داشت: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم و بی توجهی به تعطیلی مشاغل، عامل اصلی استمرار موج چهارم است.
مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان، از مردم خواست باتوجه به قرمز شدن کل استان و افزایش شمار بیماران ماسک بزنند و از دورهمی ها پرهیز کنند و تصریح کرد: افرادی که این روزها بستری می شوند اذعان دارند که هیچ گاه فکر نمی کردند کرونا سراغ آنان بیاید.
وی ماهیت ویروس انگلیسی را در سرایت خانوادگی دانست و عنوان کرد: اگر یک نفر به این ویروس مبتلا شود، سایر اعضای خانواده نیز حتما کرونا می گیرند.
منبع:

1400/01/30
14:19:13
5.0 / 5
1076
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg