شمالبرگ ShomalBarg.ir

حواشی برخورد نامناسب پلیس با یك جانباز بابلسری ادامه دارد

حواشی برخورد نامناسب پلیس با یك جانباز بابلسری ادامه دارد

مازندران بعد از انتشار فیلمی در فضای مجازی در مورد برخورد نامناسب مامور انتظامی با جانباز بابلسری، حواشی بسیار زیادی به وجود آمد که بلافاصله با محکوم کردن مسؤلان استانی و ملی همراه و مامور متخلف هم دستگیر شد.در این زمینه، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران از دلجویی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از جانباز نخاعی بابلسری و بازداشت فرد اهانت کننده به این جانباز اطلاع داد.

حجت الاسلام جواد یوسف پور در واکنش به برخورد نامناسب با یک جانباز در شهرستان بابلسر با ابراز تأسف شدید از وقوع این حادثه توضیح داد: این اتفاق که متأسفانه در شهر بابلسر رخ داده است باعث تألم و تأثر فراوان جامعه ایثارگری استان مازندران شد و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بلافاصله شکایت رسمی برای احقاق حقوق این جانباز عزیز را در دستور کار قرار داد.

از سوی دیگر، نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخورد یک مامور نیروی انتظامی با یک جانباز خواهان رسیدگی به تخلف این مامور شد.

علی اصغر باقرزاده در تذکری در جلسه علنی بامداد امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشاهده تصویر برخورد یک مامور نیروی انتظامی با جانباز قطع نخاعی سرافرازی که نماد غیرت ملت ایران است غمی جانکاه بر دلها نشاند، جانبازان، شهیدان زنده و اسوه های ایثار و شجاعت در مقابل متجاوزان به میهن هستند و مردم سرافراز مازندران و خصوصا شهرستان بابلسر، شهر سرداران شهید، جایگاه آنها را قدر می دانند.

وی افزود: ما خطای این مامور جاهل را دنبال خواهیم کرد همینطور اصلاح قوانین حمایتی از جانبازان باید وجهه همت قرار گیرد و قانون جامع ایثارگران به درستی اجرا شود.

باقرزاده افزود: از فرماندهان نیروی انتظامی برخورد با این خطا و عذرخواهی از این جانباز را خواستاریم که البته این کار انجام شده، ما به دنبال تعمیم خطای فردی به سازمانی نیستیم و از ایثارگری های نیروی انتظامی هم تشکر می نماییم اما پیشگیری از تکرار این رخدادها را خواستاریم. من بعنوان خدمتگزار مردم بابلسر به خاطر توهین به ساحت ایثار و شهادت داغدارم و مبحث را پیگیری و به مردم گزارش خواهم کرد.

بر این اساس، بامداد امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ماه هم حسن حسن نژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندارمازندران در این حوزه در اطلاعیه ای اظهار نمود: به دنبال انتشار ویدئویی در فضای مجازی در مورد برخورد نامناسب و غیرقانونی مامور انتظامی با جانباز گرانقدر؛ با دستور استاندار مازندران، فرماندار شهرستان بابلسر مسئول پیگیری مبحث شدند و فرمانده انتظامی شهرستان هم به همراه برخی مقامات شهرستان با حضور در منزل جانباز نسبت به دلجویی از ایشان اقدام نمودند.

وی به این مورد تصریح کرد که، جانبازان والامقام بعنوان نمادهای افتخار ایران اسلامی همواره مورد تکریم و احترام مردم عزیز ما هستند و وظیفه خود می دانیم تا منزلت و جایگاه رفیع آنان را همواره مورد توجه قرار دهیم.

حسن نژاد در این بیانیه اشاره نمود که، ضمن عذرخواهی از همه جانبازان و مردم عزیزمان؛ برای اقدام صورت گرفته لازم می دانم تاکید کنم مردم بین رفتار این مامور متخلف با مجموعه تلاشهای ارزشمند فرزندان خود در نیروی انتظامی تمایز قائل می شوند و از تدبیر و اقدام سریع فرماندهی انتظامی استان در برخورد با این مامور متخلف و بازدداشت آن تشکر می کنم و اطمینان می دهم که این مورد از مجاری قانونی پیگیری جدی خواهد شد.

به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، روز گذشته فیلم برخورد نامناسب یک مامور انتظامی با یک جانباز ۷۰ درصد بابلسری در فضای مجازی دست به دست شد و واکنش های فراوانی را به دنبال داشت تا جایی که به دستوفرمانده انتظامی مازندران، این مامور خاطی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

منبع:

1400/01/26
11:08:09
5.0 / 5
1035
تگهای خبر: زمین , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg