شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل بهزیستی گیلان عنوان كرد

واكسینه شدن صد درصدی پرسنل و سالمندان مراكز بهزیستی گیلان در مقابل كووید-19

واكسینه شدن صد درصدی پرسنل و سالمندان مراكز بهزیستی گیلان در مقابل كووید-19

از گیلان مدیرکل بهزیستی گیلان، از تلقیح واکسن به 790 توانخواه بالای 60 سال و 311 نفر از پرسنل مراکز نگهداری بهزیستی آگاهی داد و تصریح کرد: پروسه واکسیناسیون در فاز نخست صد درصد انجام شده است.


حسین نحوی نژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت واکسیناسیون سالمندان مراکز نگهداری بهزیستی استان گیلان در مقابل کووید-۱۹، اظهار نمود: فاز نخست واکسیناسیون ۲۱ اسفندماه شروع شد و تا ۸ فروردین ادامه داشت.
وی سالمندان بالای ۶۰ سال مقیم مراکز شبانه روزی توانبخشی و مراقبتی تحت نظارت بهزیستی را جامعه هدف دریافت واکسن کرونا دانست و اضافه کرد: پرسنل مراکز اقامتی سالمندان نیز در همین مرحله در مقابل این بیماری واکسینه شدند.
مدیرکل بهزیستی گیلان متذکر شد: در فاز نخست ۱۱۰۱ دوز واکسن کووید-۱۹ به مددجویان و پرسنل مراکز توانبخشی و مراقبتی اختصاص پیدا کرد.
نحوی نژاد، از تلقیح واکسن به ۷۹۰ توانخواه بالای ۶۰ سال و ۳۱۱ نفر از پرسنل مراکز نگهداری بهزیستی آگاهی داد و عنوان کرد: پروسه واکسیناسیون در فاز نخست صد درصد انجام شده است.
وی با اشاره به انجام پروسه تزریق واکسن در ۱۲ شهرستان و ۲۸ مرکز توانبخشی و مراقبتی بهزیستی استان، اشاره کرد: ۱۵ مرکز ویژه نگهداری سالمندان و ۱۳ مرکز به انواع دیگر اختلالات ذهنی، روانی، جسمی و حرکتی اختصاص دارد.
مدیرکل بهزیستی گیلان، با اعلان اینکه تلقیح واکسن منوط به رضایت خود سالمندان یا قیم قانونی آنان انجام شده است، اشاره کرد: سالمندانی که بواسطه حساسیت بسیار شدید به واکسن یا وضعیت های تهدیدکننده حیات غیر قابل علاج، واجد شرایط واکسیناسیون نبودند، واکسن دریافت نکرده اند.
نحوی نژاد، واکسن تزریق شده را از نوع «اسپوتنیک. وی» دانست و اشاره کرد: مقرر شده دوز دوم واکسن چهار هفته بعد از تزریق دوز نخست تلقیح شود.
وی با اعلان اینکه سالمندان بواسطه برخورداری از سطح پایین تر عملکرد سیستم ایمنی بیشتر در معرض خطر کرونا هستند، افزود: این بیماری در سالمندان پیامدها و عوارض جبران پذیر و احیانا جبران ناپذیر بمراتب بیشتری نسبت به سایر سنین دارد.
مدیرکل بهزیستی گیلان، سایر توانخواهان مراکز توانبخشی - مراقبتی شامل بیماران روانی مزمن، معلولان جسمی و حرکتی و کم توانان ذهنی را اولویت های بعدی واکسیناسیون در مقابل کووید-۱۹ دانست و تصریح کرد: به دنبال تعاملات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهزیستی و نیز همکاری و همراهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اداره کل بهزیستی استان امید می رود در فازهای بعدی، شاهد واکسینه شدن کلیه مددجویان مراکز اقامتی شبانه روزی توانبخشی و مراقبتی باشیم.1400/01/14
23:43:52
5.0 / 5
1050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg