شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرمانده انتظامی گیلان خبر داد

تمهیدات پلیس گیلان برای روز ۱۳ فروردین

تمهیدات پلیس گیلان برای روز ۱۳ فروردین

از گیلان فرمانده انتظامی گیلان از تمهیدات و آمادگی کامل پلیس گیلان در روز ۱۳ فروردین اطلاع داد و اظهار داشت: دورهمی و تجمع در فضای سبز، پارک ها، بوستان ها و مناطق تفرج گاهی در روز طبیعت در شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع می باشد.


سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات این خبر اظهار نمود: با عنایت به روند افزایش مبتلا شدن به ویروس منحوس کرونا، از شهروندان انتظار داریم تا در روز ۱۳ فروردین برای کاهش و قطع زنجیره انتقال این ویروس با ماندن در خانه و پرهیز از تجمع و دورهمی ها، یاریگر کادر درمان و پلیس باشند.
وی با اشاره به اینکه تجمع و حضور مردم در مناطق گردشگری سبب به هدر رفتن زحمت کادر درمان و نیروی انتظامی در جهت مبارزه با ویروس کرونا می شود، اضافه کرد: شهروندان می توانند با حضور در منازل خود و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در ریشه کن شدن این ویروس منحوس نقش بسزایی ایفا کنند.
فرمانده انتظامی استان گیلان از تمهیدات و آمادگی کامل پلیس در انتها تعطیلات نوروزی خبرداد و اضافه کرد: پلیس گیلان با استفاده از امکانات و ظرفیت های ستادی و اجرایی و تقویت گشت های انتظامی روند بازگشت مسافران به شهرهای خویش را مدیریت خواهد نمود.
این مقام ارشد انتظامی از عزم جدی نیروی انتظامی برای برخورد با افراد و خودرو های هنجارشکن که با انجام رفتار خلاف شئون اسلامی یا آلودگی اقدام به ایجاد مزاحمت شهروندان می کنند اطلاع داد و اظهار داشت: پلیس با آن دسته از افراد که سبب سلب آسایش شهروندان می شوند قاطع و قانونی برخورد می کند.
سردار ملکی هرگونه دورهمی و تجمع مردم در فضای سبز در روز طبیعت در شهرهای قرمز و نارنجی را ممنوع دانست و تصریح کرد: نیروی انتظامی در امر محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
وی ضمن اشاره به همزمانی بازگشت مسافران نوروزی با ازدحام روز طبیعت اظهار داشت: به مسافران سفارش می نماییم زمان بازگشت خویش را مدیریت کنند و همینطور در راه بازگشت، ممنوعیت های لحاظ شده را رعایت و از توقف در حاشیه معابر و حریم های فاقد ایمنی مسیرها اجتناب کنند.
سردار ملکی از ورود بیشتر از یک میلیون خودرو به گیلان از آغاز طرح نوروزی تابحال اطلاع داد و خاطرنشان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی در روز ۱۳ فروردین با حضور ۱۱۰ تیم محسوس و نامحسوس خودرویی و موتوری در سطح استان، مبادرت به کنترل تردد و روانسازی ترافیک معابر خواهد نمود.
او در آخر با تکیه بر اینکه رانندگان باید در مسیرهای پر ترافیک صبر و حوصله داشته باشند، به رانندگان سفارش کرد از سرعت غیر مجاز و حرکت بین خطوط اجتناب کنند.1400/01/13
15:57:42
5.0 / 5
1065
تگهای خبر: خودرو , گیلان , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg