شمال برگ ShomalBarg.ir

غرب مازندران پر از مسافر و پروتكل هایی كه رعایت نمی گردد

غرب مازندران پر از مسافر و پروتكل هایی كه رعایت نمی گردد

مازندران غرب مازندران، این روزها، بر خلاف سال قبل پذیرای مسافران زیادی است که بر خلاف تاکید مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا از فرصت نوروز برای سفر نهایت استفاده را کرده اند، موضوعی که با رعایت نکردن یا کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی در این منطقه نیز هم راه است و مردم و مسئولان محلی بیم گسترش این ویروس مهلک را بعد از اختتام سفرهای نوروزی دارند.نوروز امسال با وجود آنکه وزارت بهداشت اعلام نمود برای انتشارنیافتن ویروس کرونا و به خصوص ویروس جهش یافته آن معروف به کرونای انگلیسی، هم وطنان ما به مسافرت نروند و اهتمام کنند در منازل خود بمانند اما می بینیم که در این روزها، جاده کندوان مملو از مسافر و ترافیک طولانی آن نشان دهنده حضور چند ۱۰هزار نفری مسافران در استان مازندران و البته در سایر نقاط کشور است.

این موضوع قابل قیاس با نوروز سال قبل که مسافران کمی به منطقه سفر کردند نیست و دیدیم که به خاطر ناشناخته بودن ویروس، مردم ترجیح دادند در منازل خود بمانند و حتی بجای دید و بازدیدهای نوروزی، در کنار خانواده های خود حضور داشته باشند.

حضور مسافران و گردشگران در نقاط مختلف کشور بر انتشار بیشتر ویروس دامن زده و این مساله سبب افزایش مراجعان مبتلا به کووید ۱۹ به مراکز درمانی شده است.

رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی از طرف برخی مسافران که اغلب در مازندران دارای ویلا هستند سبب نارضایتی مردم و مسئولان شده است. فرماندار نوشهر نیز این امر را سبب افزایش مبتلایان به این بیماری خطرناک و ضریب اشغال تخت ها دانسته اند.

*عدم رعایت الزامات بهداشتی از طرف برخی مسافران

فرماندار نوشهر در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه حضور مسافران نسبت به نوروز ۹۸ تا حدی کمتر شده است اما رعایت نشدن الزامات بهداشتی از طرف تعدادی از همان مسافران مورد گلایه است، اظهار نمود: اینها اغلب کسانی هستند که در منطقه نوشهر دارای ویلا هستند و مدت طولانی تری را در ویلاهای خود می مانند.

سعید یزدانی با اشاره به اینکه سیاست ما بر مسدود کردن نوار ساحلی و تفرجگاهها نیست اما مسافران باید الزامات بهداشتی را رعایت نمایند، اضافه کرد: متاسفانه این رعایت کردن ها از طرف مسافران در اماکن عمومی چندان رضایت بخش نیست و این مساله سبب نگرانی و افزایش مبتلایان در شهرستان و تغییر رنگ نوشهر از زرد به نارنجی است.

وی اشاره کرد: برای ویروس کرونا فرقی ندارد که در کدام نقطه منتشر شود و به مسافران نیز تاکید می نماییم اول اینکه در ویلاهای خود بمانند و تنها هفته ای یک دفعه از ویلاهای خود برای انجام خرید بیرون بروند و از رفت و آمد در شهر و روستا اجتناب کنند چونکه به سرعت این ویروس را منتشر می کنند.

*هرگونه تردد از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد مشمول جریمه می شود

فرماندار نوشهر بر اعمال قوانین ستاد کرونا در شهرهای زرد برای مسافران اشاره نمود و اظهار داشت: از ساعت ۲۱ الی ۳ بامداد هرگونه تردد با خودرو مشمول جریمه رفت و آمد درون شهری می شود.

یزدانی با اشاره به آماده باش تمامی دستگاههای خدمات رسان در شهرستان، اشاره کرد: هم اکنون از نظر زیرساختهای آب، برق و گاز مشکلی در شهرستان وجود ندارد و بازدیدهای میدانی از نقاط مختلف صورت می گیرد.

*مشکلی به لحاظ تولید مرغ وجود ندارد

وی در ادامه به وضعیت توزیع مرغ اشاره نمود و یادآورشد: طی این چند روز توزیع عمومی برای مراکز و فروشگاهها خوب بوده است و باید گفت در روز ۲۹ اسفند در شهرستان نوشهر ۲۹ تن مرغ توزیع شد، در حالی که میانگین مصرف در شهرستان ۱۲ تا ۱۵ تن است و این نشان میدهد که بازار ولعی دارد که مبتنی بر نیاز نیست بلکه مبتنی بر این است که نکند در آینده مرغی وجود نداشته باشد در حالی که اینطور نیست و به اندازه کافی مرغ وجود دارد.

فرماندار نوشهر با اعلان اینکه در دو روزی که کشتارگاه تعطیل بود مرغ منجمد توزیع شد، اضافه کرد: دوشنبه شب ۵۰ تن مرغ کشتار شد که ۱۵ تن به نوشهر، ۱۴ تن به چالوس و مابقی به عباس آباد و رامسر داده شد و شهروندان نگران کمبود مرغ نباشند.

یزدانی اشاره کرد: مردم باید برمبنای نیازی که دارند خرید کنند نه اینکه بیشتر بگیرند و در یخچال و فریزر پر کنند برای اینکه ضرورتی ندارد.

*رفع مشکل نقدینگی خودپردازها در نوشهر

وی در ادامه با اشاره به مشکل نقدینگی خودپردازها در روز اول تعطیلات نوروز اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری انجام شده با سرپرستی بانکها در استان این مشکل حل شد.

فرماندار نوشهر به فعالیت قرارگاه نوروزی اشاره نمود و اشاره کرد: این قرارگاه برای مراقبت از مناطق گردشگری و رستوران ها و هتل ها فعال است.

یزدانی وضعیت فعلی بیمارستان نوشهر را مطلوب ارزیابی کرد و متذکر شد: طی بازدیدی که با نماینده مجلس از بیمارستان صورت پذیرفت، وضعیت ضریب اشغال کم بود و این مساله سبب رضایت است اما اگر الزامات بهداشتی رعایت نشود ممکنست خطرآفرین باشد.

وی درباب کرونای انگلیسی اظهار نمود: این ویروس بسیار خطرناک با کسی تعارف ندارد بدین سبب با توجه به این که شهر مجاور نوشهر درگیر این ویروس شده است، از مردم می خواهیم همه موارد را رعایت نمایند.

محمد ولی پور رئیس گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی نوشهر نیز در گفت و گو با ایسنا با اشاره به نظارت مستمر بر مراکز گردشگری و تفریحی نوشهر طی این روزها اظهار نمود: با فعال شدن قرارگاه نوروزی و استقرار دبیرخانه آن در این اداره، بازدیدهای مستمری با حضور سایر اعضای قرارگاه از مراکز گردشگری، هتل ها و رستوران ها صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه همه این مراکز و هتل ها و هتل آپارتمان ها و خانه مسافرها موازین بهداشتی ابلاغ گردیده را رعایت می کنند و مشکل خاصر وجود ندارد.

رئیس گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی نوشهر با اعلان اینکه ضریب اشغال هتل ها فعلا ۱۰ تا ۲۰ درصد است، اشاره کرد: از طرف دیگر طی این چند روز حدودا همه خانه مسافرهای ما پر شده اند.

ولی پور افزود: باتوجه به شرایط کرونا و اینکه نوشهر جزو شهرهای زرد است، هتل ها و هتل اپارتمان ها تنها می توانند تا حدود ۵۰ درصد از ظرفیت خود مسافر بپذیرند.

وی با اعلان اینکه اغلب مسافران در نوشهر دارای ویلا هستند، اشاره کرد: تمامی موازین بهداشتی از طرف هتل ها، خانه مسافرها و رستوران ها رعایت می شود و بازدید و نظارت مستمر صورت می گیرد.
1400/01/05
00:55:40
5.0 / 5
1178
تگهای خبر: تولید , چالوس , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg