شمال برگ ShomalBarg.ir
نماینده ولی فقیه در گیلان مطرح كرد

لزوم تقویت خودصیانتی در دستگاههای نظارتی

لزوم تقویت خودصیانتی در دستگاههای نظارتی

به گزارش شمال برگ از گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان ضمن اشاره به اینکه خودصیانتی باعث آرامش روح و روان انسان می شود، اظهار داشت: خودصیانتی در همه کسانی که نظارت را به عهده دارند، باید ایجاد شود.


آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار اعضای هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و مجلس گیلان ضمن اشاره به اینکه رضای خدا در انجام امور مهم می باشد اظهار نمود: اگر کاری برای رضای خدا نباشد به سرانجام نمی رسد و عامل آن اجر نمی برد.
وی، عرصه انتخابات را آبروی مردم و کسانی که به صحنه می آیند عنوان نمود و اضافه کرد: تلاش شود آبروی افراد در انتخابات حفظ شود البته هیئت نظارت بر انتخابات نسبت به گزارش ها باید ورود همه جانبه داشته باشد.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه حفظ نظام در راس امور است، خاطرنشان کرد: هیئت های نظارت حافظ نظام اسلامی هستند چونکه اگر نسبت به کسی که می خواهد در دستگاه ها ورود کند بی اعتنا باشیم اولین مقصر محسوب می شویم.
آیت الله فلاحتی، به تلاش مسؤلان نظام برای مرتفع ساختن مشکلات مردم اشاره نمود و اظهار داشت: در عین حال مشاهده می کنیم برخی نه تنها نظارت بلکه ایده برای کنترل قیمت ها ندارند و این نشان دهنده بعضی ضعف ها است ازاین رو دستگاه نظارتی همه جا باید قوی باشد.
وی با تکیه بر اینکه نظام اسلامی خیمه است و مقام معظم رهبری بعنوان نایب امام زمان(عج) ستون آن محسوب می شود، تصریح کرد: به ستون نظام باید خیلی توجه داشته باشیم و همه برنامه ریزی ها، نظارت ها و طرح ها به جایی ختم شود که ستون نظام صدمه نبیند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، خواهان تعامل قوی هیئت نظارت بر انتخابات با دستگاه اجرایی شد و بیان نمود: خیلی جاها امور با روابط اخلاقی حل می شود ضمن اینکه ستاد اجرایی باید این احساس را داشته باشد هیئت نظارت بر انتخابات قدرتمندانه پای کار است.
آیت الله فلاحتی ضمن اشاره به اینکه خودصیانتی باعث آرامش روح و روان انسان می شود، اظهار داشت: خودصیانتی در خود و همه کسانی که نظارت را به عهده دارند، ایجاد کنید.
وی، امر نظارت را کار سختی عنوان نمود و خاطرنشان کرد: همه قلب ها و نگاه ها متوجه هیئت های نظارت است و اگر رضای خدا را مد نظر داشته باشید خدای متعال هم کمک می کند.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه امیدوارم انتخابات با شکوه، پر عظمت و در جهت اقتدار نظام اسلامی برگزار شود، اضافه کرد: کسی که مسئولیت امور را به عهده می گیرد باید صلاحیت لازم را داشته باشد و بتواند برخی ویرانه هایی که بوجود آمده را برطرف کند.
آیت الله فلاحتی در ادامه به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری اشاره نمود و اضافه کرد: سفارش ما به هیئت های نظارت بر انتخابات شهر و روستا این است افرادی را تایید کنند که انقلابی باشند و اینکه هیچ سابقه سوء در پرونده آنها نباشد.
وی افزود: در بعضی جاها می بینیم برخی افراد با سابقه سوء حضور دارند و این نشان می دهد در گذشته نظارت ها با دقت انجام نشده ضمن اینکه ملاک حال فعلی افراد است؛ البته کسی که پرونده سوء دارد نباید در کار اجرایی وارد شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان ضمن اشاره به اینکه مومن بودن، نداشتن زدوبند سیاسی و ورود ندادن بستگان به دستگاه های زیر مجموعه از دیگر شرایط مد نظر هیئت نظارت بر انتخابات شهر و روستا باید باشد، بیان نمود: شورای شهر و روستا باید خویش را خادم مردم بدانند در صورتیکه عده ای با ورود به شورای شهر می خواهند پلکانی برای مراحل بعدی خود ایجاد کنند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه زدوبند در امر انتخابات برازنده نظام اسلامی نیست، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی کار سخت تایید صلاحیت کاندیداهای شورای شهر و روستا را به عهده دارند.
منبع:

1399/12/16
23:06:17
0.0 / 5
1018
تگهای خبر: رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg