شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی بابل خبر داد

فوت ۳ كودك كرونائی طی یكسال در بابل

فوت ۳ كودك كرونائی طی یكسال در بابل

مازندران معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل از خرید بیش از 400 میلیارد ریال تجهیزات بیمارستانی طی یکسال گذشته در بابل آگاهی داد و اظهار داشت: در یک سال قبل 850 کودک کرونائی در بیمارستان کودکان امیرکلا بستری شدند که از این تعداد سه بیمار کرونائی دارای بیماری زمینه ای خطرناک جان خودشان را از دست دادند.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، سیدمصطفی قاسم زاده در نشست خبری مجازی اظهار داشت: افزایش ۲ دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان های شهید یحیی نژاد و کودکان امیرکلا، افزایش دستگاه های اکسیژن ساز در بیمارستان ها و تانکر اکسیژن ساز در بیمارستان آیت الله روحانی به اضافه دو اکسیژن ساز قبلی، و ۱۰ها دستگاه ونتیلاتور، بای پپ و... به ارزش ۳۰ میلیارد تومان از اقدامات دانشگاه در یکسال جاری بوده است.

وی با اشاره به اینکه قسمتی از تجهیزات با ارز دولتی و از هیات امنای ارزی و بخش دیگر از با هزینه معمولی از شرکت های مورد تایید تهیه شد، افزود: از محل کمک های مردمی نیز تجهیزات بیمارستانی مورد نیاز به ارزش ۷ میلیارد تومان تهیه شد و همین طور خرید ۵ دستگاه ونتیلاتور که ارزش هر یک از این دستگاهها ۶۰۰ میلیون بود توسط خانواده محترم زنده یاد گل افشانی خریداری و تحویل بیمارستان ها شد.

این مسئول افزود: با پیگیری های صورت گرفته اقدامات نصب دستگاه پیشرفته ام ار آی در بیمارستان شهید بهشتی با اعتباری بیش از ۵۰ میلیارد ریال انجام شده است و به زودی شاهد راه اندازی آن خواهیم بود.

قاسم زاده بیان کرد: در مدت یکسال گذشته ۳۶ مادر کرونائی زایمان موفقیت آمیز داشتند و هیچ یک از نوزادان مبتلا به کرونا نشدند.

وی اضافه کرد: در یک سال قبل ۸۵۰ کودک کرونائی در بیمارستان کودکان امیرکلا بستری شدند که از این تعداد سه بیمار کرونائی دارای بیماری زمینه ای خطرناک جان خودشان را از دست دادند.
1399/12/08
15:40:24
0.0 / 5
1002
تگهای خبر: تجهیزات , خرید , زمین , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg