شمالبرگ ShomalBarg.ir

واكسن روسی ۹۱ درصد اثربخشی دارد

واكسن روسی ۹۱ درصد اثربخشی دارد

به گزارش شمال برگ مازندران معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت: بر مبنای آخرین دستاوردهای علمی این واکسن روسی بیشتر از ۹۱ درصد اثر بخشی دارد.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، مصطفی جوانیان از پلمب ۱۲۵۰ واحد صنفی در اجراس محدودیت های کرونایی در بابل اطلاع داد.

جوانیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل در نشست خبری مجازی اظهار داشت: ۱۴۵ تن از کادر درمانی بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه واکسن کرونا دریافت نمودند.

وی ضمن اشاره به اینکه بر مبنای آخرین دستاوردهای علمی این واکسن روسی بیشتر از ۹۱ درصد اثر بخشی دارد، اضافه کرد: حال عمومی تمامی کادر درمانی دریافت کننده واکسن کرونای اسپوتنیک روسی مساعد است و تنها پنج نفر دارای علایم تب بودند که پس از ۲۴ ساعت بهبود یافتند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار نمود: هم اکنون رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک اثربخش ترین راه پیشگیری و پیشگیری از گسترش ویروس کروناست و تا ۷۰ درصد جمعیت کشور ما اگر واکسن تزریق نکنند این بیماری از حالت اپیدمی خارج نمی گردد.

این مسئول بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی تصریح کرد و اظهار داشت: هم اکنون برگزاری مراسم های دورهمی، عروسی و عزا یکی از جدی ترین روش انتقال و گسترش این ویروس می باشد که انتظار می رود که مردم به شکل جدی از برگزاری این مراسم ها و دورهمی ها پرهیز کنند.

وی اضافه کرد: به صورت میانگین ۷۰ درصد بابلی ها از ماسک استفاده می نمایند که در مراکز شهرها این آمار بالاتر و در حاشیه شهرها آمار استفاده از ماسک کمتر می باشد.

جوانیان ضمن اشاره به اینکه برای ۳۰۰ الی ۴۰۰ بیمار به صورت روزانه در پایگاه های خانواده شهری و روستایی، تست سریع کرونا انجام می شود، بیان داشت: تابحال ۱۲۵ هزار مورد بازدید از اماکن و واحدهای صنفی در بابل صورت گرفت که تعداد ۱۲۵۰ واحد پلمب و ۲۶۵۰ واحد به مراجع قضایی و تعزیرات عرضه شدند.

این مسئول اذعان داشت: مدت زمان شروع علائم تا دریافت درمان در فروردین ماه بیشتر از ۶ روز بود اما حالا به ۱.۷ روز رسید که نشان داده است بیماران در کمتر از ۴۸ ساعت در بابل شناسایی می شوند و شناسایی سریعتر منجر می شود مدت زمان انتقال بیماری از بیماران به افراد سالم در جامعه کمتر شوند و افراد در مراحل اولیه بیماری بهتر درمان شوند.

وی تصریح کرد: شاخص مخاطره از سه هفته قبل کاهش یافته است و از شهروندان بابلی می خواهیم با رعایت اصول بهداشتی به خصوص در روزهای نوروز به قطع زنجیره ویروس کرونا کمک کنند.

منبع:

1399/12/08
12:35:38
0.0 / 5
1073
تگهای خبر: دریا , مازندران , نور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg