شمالبرگ ShomalBarg.ir
جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران خبر داد

كشف كلاهبرداری اینترنتی میلیاردی در آمل

كشف كلاهبرداری اینترنتی میلیاردی در آمل

مازندران جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران از کلاهبرداری اینترنتی ۱۵ میلیارد ریالی در شهرستان آمل اطلاع داد.سید موسی حسینی اظهارکرد: به دنبال مراجعه شهروندی به پلیس فتای شهرستان آمل و طرح شکایت در خصوص کلاهبرداری اینترنتی با انتشار آگهی در سایت های تبلیغات فروش کالا، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی اشاره کرد: با انجام تحقیقات از مال باخته و اقدامات فنی و پلیسی مشخص شد، فرد یا افرادی با انتشار آگهی خرید و فروش خودرو از سایت نیازمندی های آنلاین دیوار مبادرت به کلاهبرداری اینترنتی از وی کرده اند.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران یادآورشد: کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا در ادامه تحقیقات با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های ویژه پلیسی موفق شدند رد یکی از متهمان را شناسایی کنند.

حسینی افزود: متهم که به همراه همدستش بعد از کلاهبرداری در یکی از استان های جنوبی کشور حضور داشت با اقدامات ویژه پلیسی و تعقیب ومراقبت سرانجام بعد از چند روز و بازگشت از سفر در مخفیگاهش در شهرستان آمل دستگیر شدند.

حسینی از انجام تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس خبرداد و اضافه کرد: این افراد در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی اقرار و در اظهاراتشان به درج آگهی جعلی در خصوص فروش خودرو، موتورسیکلت، موبایل، لوازم خانگی و غیره در سایت نیازمندی دیوار اعتراف کردند.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اعتراف متهمان به کلاهبرداری ۱۵ میلیاردی از کشف سیمکارت، کارت عابر بانک، ۴۰۰ فاکتور فروش و ۷۰۰ بارنامه جعلی مربوط به شرکت های باربری و۳ دستگاه گوشی تلفن همراه آگاهی داد.

وی همین طور از دسترسی متهمان به اطلاعات حساب بانکی ۴۴۶ شهروند و ۱۲۶ شماره تلفن همراه آگاهی داد و اضافه کرد: متهمان بعد از انجام تحقیقات تحویل مرجع قضائی و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

منبع:

1399/12/02
20:29:30
0.0 / 5
1050
تگهای خبر: اینترنت , باربری , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg