شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون علوم پزشكی گیلان:

كرونای بریتانیایی در گیلان مشاهده نشده

كرونای بریتانیایی در گیلان مشاهده نشده

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: رصدهای دانشگاه علوم پزشکی ادامه دارد و تا به امروز موردی از ویروس جهش یافته در گیلان مشاهده نشده است، اما مردم بیشتر از گذشته باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.


دکتر آبتین حیدرزاده، ضمن اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان گیلان در آستانه اسفندماه و عید نوروز، اظهار نمود: چنانچه همه مردم با هم متحد شوند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند، شرایط خوبی خواهیم داشت و می توانیم از عید بهره ببریم.
وی ماسک زدن را مهم ترین کاری دانست که باید حتما بیرون از خانه انجام دهیم و اضافه کرد: زمان خروج از خانه و حضور در مکان های پر رفت و آمد از دو ماسک استفاده کنید و برای خرید وارد مغازه های شلوغ نشوید.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفت و گو با خبر شبکه باران، ضمن اشاره به سخنان وزیر بهداشت در خصوص پخش شدن ویروس بریتانیایی در سطح کشور، اظهار داشت: رصدهای دانشگاه علوم پزشکی ادامه دارد و تا به امروز موردی از ویروس جهش یافته در گیلان مشاهده نشده است، اما مردم بیشتر از گذشته باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.
حیدرزاده، از بستری شدن ۱۱۰ بیمار جدید کرونایی در گیلان طی شبانه روز گذشته اطلاع داد و تصریح کرد: متاسفانه شاهد روند صعودی مبتلایان هستیم و الان ۴۴۰ بیمار کرونایی بستری داریم.
وی با اشاره به اینکه مردم دورهمی ها را افزایش داده اند، اظهار داشت: افرادی که تست کرونای آنان مثبت شده، اما در بیمارستان بستری نیستند و احتیاج به استراحت در خانه دارند هم می توانند چند نفر دیگر را بیمار کنند بنابراین از عیادت کردن این افراد پرهیز کنید.
منبع:

1399/11/27
14:46:02
0.0 / 5
1165
تگهای خبر: خرید , گیلان , نور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg